Серед підписантів - президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін.

Відповідне звернення оприлюднене на сторінці Федерації єврейських общин України у Facebook.

Зазначаєть, що вимушені звернутися у зв’язку з тривожними дискусіями довкола проекту створення меморіалу Голокосту.

«Серйозне занепокоєння викликає навішування політичних ярликів на меморіал та спроби використання теми вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру у політичній боротьбі. Ми закликаємо усі політичні сили припинити спекуляцію на темі Голокосту, припинити розділяти євреїв, у яких загинули родичі від Шоа, на правильних і неправильних. Використовувати пам’ять про таку трагедію у політичній боротьбі неможливо», – говориться у зверненні.

Звернення до Київради підписали:

  • президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін
  • президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України
  • головний рабин міста Києва та України Яків Дов Блайх
  • головний рабин Києва Моше Реувен Асман
  • голова Ради Федерації Єврейських Громад України Мейр Цві Стамблер
  • головний рабин Дніпра та Дніпропетровскої області Шмуель Камінецький
  • голова ГО «Асоціація євреїв-колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів» Борис Забарко
  • виконавчий директор Всеукраїнського єврейського конгресу Йосип Аксельруд.

Також до них приєдналась низка головних рабинів великих українських міст та лідери єврейських громадських організацій. Наразі під зверненням підписалися 44 представники єврейських організацій з усієї України. Збір підписів триває.

Автори звернення закликають Київраду виділити три додаткові ділянки землі, дві з яких є частиною колись знищеного радянською владою єврейського цвинтаря. Підписанти у зверненні звертають увагу на те, що меморіал підтримують ключові міжнародні інституції, які займаються вивченням пам’яті про Голокост.

«Меморіал співпрацює з Ізраїльським національним меморіалом Катастрофи (Голокосту) і Героїзму Яд Вашем, а також має активну підтримку від Європейського парламенту. Меморіальний центр став першою українською інституцією, з якою Федеральний архів Німеччини (Бундесархів) уклав угоду про співпрацю», – зазначається у тексті.

Голови єврейських громад України закликають депутатів «проголосувати одностайно за це рішення, демонструючи таким чином шану до загиблих і їх пам’яті».

Нагадаємо, раніше 85 діячів культури звернулись у листі до Київської міської ради з вимогою не підтримувати концепцію Меморіального центру Голокосту.

Відмітимо, для будівництва Меморіали у Бабиному Яру потрібні дві земельні ділянки. Також у концепції Меморіалу закладені ще три дотичні ділянки, на яких було єврейське кладовище. Там було заплановано зробити ландшафтне рішення та сполучити їх із проходом від станції метро “Дорогожичі”.

Kyiv Media

Проте, нагадаємо, на останній сесії Київради 11 лютого Віталій Кличко зняв із розгляду резонансне питання щодо оренди земельних ділянок Бабиного Яру. Питання передачі благодійній організації “Фонд пам’яті “Бабин Яр” земельних ділянок в оренду викликало неоднозначні дискусії в багатьох фракціях.

Фото: “Бабин Яр”