Підприємство без документів імпортувало на територію України та незаконно зберігало джерело іонізуючого випромінювання у вигляді капсули.

Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ.

У повідомленні зазначили, що у вересні 2018 року у Києві керівництво одного з підприємств, що надає послуги з промислово-геофізичних досліджень, імпортувало та зберігало на території України джерело іонізуючого випромінювання у вигляді капсули з нейтронним джерелом. При цьому зловмисники не мали передбачених законодавством дозвільних документів на поводження з вказаними радіоактивними матеріалами.

Хоча згідно із Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту населення», роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючих випромінювань здійснюються з дозволу державної санітарно-епідеміологічної служби та інших державних органів

Крім того, відповідно до основних санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки України, джерело іонізуючого випромінювання не може бути предметом купівлі, імпорту, експорту, продажу, займу, оренди, володіння, використання, отримання, передачі, розміщення на  земельній  ділянці,  установки,   введення в експлуатацію, експлуатації, обслуговування, перевезення, зберігання чи захоронення, якщо це не відповідає вимогам санітарного законодавства.

Проте, за даними поліції, упродовж 2018-2021 років підприємство систематично, без передбачених законодавством дозвільних документів, використовувало цей радіоактивний матеріал при наданні послуг з проведення промислово-геофізичних досліджень свердловин на території Харківської, Полтавської, Київської та інших областей. Загальна вартість наданих послуг складає понад 20 мільйонів гривень.

За даним фактом, керівнику підприємства повідомили про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1,3 ст. 265 (Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами) Кримінального кодексу України. Йому загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 8-ми до 15-ти років.

Наразі правоохоронці встановлюють інших осіб, причетних до вказаного правопорушення. Триває досудове розслідування.

Фото: МВС