Посадовець начебто вимагав неправомірну вигоду від людини, яка мала право на безкоштовне проживання в пансіонаті.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва на одержанні неправомірної вигоди затримано керівника соціально-медичної установи для постійного проживання громадян похилого віку (ч. 3 ст. 368 КК України).

За матеріалами слідства, 28 квітня посадовець одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 5 тисяч доларів США за надання можливості проживати у соціально-медичній установі для постійного проживання з повним забезпеченням та безперешкодне проходження відповідної комісії. Чиновника затримали відразу після одержання хабаря. У ході затримання зловмисник також намагався позбутися вказаних грошових коштів. Про це йдеться в дописі на Facebook-сторінці Київської міської прокуратури.

За інформацією з особистих джерел телеканалу «Київ», ситуація сталася в Київському геріатричному пансіонаті, що на вулиці Бударіна, 11.

Руслан Світлий, директор Департаменту соцполітики КМДА, розповів, що наразі 30% ліжок у цьому пансіонати є вільними. Відтак, будь-яка неправомірна вигода за отримання місця проживання є вкрай цинічною.

«Усі мої підлеглі знають, що людина, яка отримує будь-яку неправомірну вигоду, не те, що не буде в мене працювати, а матиме справу з правоохоронними органами. А якщо йдеться про найбільш вразливу категорію громадян – пенсіонерів чи людей із інвалідністю, то це має вкрай цинічний вигляд. У випадку, якщо правоохоронці доведуть, що цей вчинок справді був, то я буду першим, хто побіжить із заявою до поліції. Тим паче, 30% ліжок у цьому пансіонаті вільні. Ніякий хабар не потрібен, щоб там жити. Потрібно просто подати документи», – наголосив Руслан Світлий.

Водночас директор Департаменту соцполітики КМДА підтвердив, що ймовірний злочин справді відбувся в Київському геріатричному пансіонаті. Також Руслан Світлий пояснив, що в цьому закладі проживають люди літнього віку, які не здатні до самообслуговування. У пансіонаті є бюджетні місця, а є й можливість платити за проживання 70-80% від своєї пенсії та отримувати повний пансіон обслуговування. Водночас до цієї установи приймають і тих людей, які мають родичів.

«Людина, яка нібито давала хабар, мала право проживати в пансіонаті безкоштовно. Тому я взагалі не розумію, що це за така сума – 5 тисяч доларів. Я чув, що колись давно там така практика була. Але протягом останніх декількох років я не чув такого ні від своїх колег, ні від правоохоронців. 5 тисяч доларів – це величезні кошти», – зазначив Руслан Світлий.

Директор Департаменту соцполітики КМДА наголосив, що особисто слідкуватиме за перебігом цієї справи.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання йому запобіжного заходу.

За місцем роботи затриманого та у Державній установі також тривають обшуки. Водночас встановлюється коло осіб, які можуть бути причетними до вимагання та одержання неправомірної вигоди.

До слова, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото: фейсбук