Вони були учасниками понад 20 дрг.

Потенційно у Києві ворожих агентів може бути багато, кримінальний елемент столиці максимально перебуває під контролем правоохоронців, наголошує начальник ГУ Нацполіції Києва Іван Вигівський.

За час війни у Києві затримано 313 потенційних учасників 23 ДРГ. Звісно, не всі факти знайшли своє підтвердження, але цих 313 осіб, які пройшли за обліками, передано СБУ. Спецслужба далі вже займалася їх документуванням“, – розповів керівник столичної поліції в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Він повідомив, що наразі в Києві працюють 10 оперативних груп із виявлення ДРГ.

Відповідаючи на запитання про те, чи багато може бути ворожих агентів нині в столиці, Вигівський сказав: “Потенційно може бути багато. Але для вчинення злочинів потрібна підготовка, певні можливості – це все не так просто. Можливо, хтось якісь ідеї і виношує, але реалізувати їх складно. Кримінальний елемент максимально перебуває під контролем і органів поліції, і інших правоохоронних органів“.

Вигівський зазначив, що у місті,як і по усій країні, може бути достатньо людей, які підтримують ворога.

А щодо того, що в Києві і взагалі в нашій державі є люди, які, скажімо так, мають “інші погляди”, це справді має місце“, – додав він.

Вигівський також зазначив, що на початку війни видали на руки жителям міста для захисту від ворога понад 6,5 тисячі одиниць зброї, близько 1 тисячі одиниць уже повернуто.

Начальник столичної поліції запевняє, що зброю “видавали за обліком, та записували в журналах”.

За словами Вигівського, у березні був наказ МВС про затвердження порядку отримання зброї, і всім громадянам, кому зброю було видано, повідомили про необхідність прибути й отримати відповідні довідки. “Ця зброя була врахована“, – уточнив він.

Водночас начальник главку поліції Києва наголосив, що  зброю видавали громадянам не лише органи Нацполіції.

На думку Вигівського, рішення про видачу зброї українцям на початку повномасштабної війни було правильним, це допомогло захистити столицю від ворога.

Із загальної кількості одержаної киянами зброї близько 1 тисячі одиниць було повернено, решта перебуває на обліку. Наразі стоїть питання створення єдиного реєстру обігу зброї, воно потребує законодавчого врегулювання, це дасть змогу зробити інвентаризацію зброї, яка є на руках в українців. І росіяни, і ДРГ, які були тут, побачили, що відбувається в Києві, зрозуміли, що по них стрілятимуть із кожного кута і з кожного вікна, щоб захистити свої сім’ї, свою рідну землю. І навіть ті, хто планував диверсійну діяльність – принишкли, бо ніхто не хотів отримати кулю… Що буде далі зі зброєю – розбиратимемося, регулювання обігу та створення єдиного реєстру вкрай необхідне” — зазначив він.

Тим часом, на Київщині поліція почала 300 кримінальних проваджень через колабораціонізм, шпигунство та диверсійну діяльність.

Фото: Фейсбук