Бізнес воліє пережити повний двотижневий локдаун, ніж нові обмеження Кабміну,

Українські та, зокрема, київські підприємці готуються до карантину «вихідного дня», який почне діяти з майбутніх вихідних (14 та 15 листопада). Більшість бізнесменів коментують введення нових обмежень у соцмережах — головним чином таку ініціативу влади критикують, хоча дехто намагається робити це з гумором.

Гарік Корогодський, співвласник фітнес-центру «Акваріум» і ТРЦ «Dream Town», написав у Facebook, що виступає за повний і наджорсткий локдаун на 2 тижні. За його словами, це буде більш ефективно, ніж карантин «вихідного дня».

«Ви не уряд, ви мавпа в центрі управління польотом» — звернувся Корогодський до Шмигаля і Ко.

Такої ж думки дотримується співзасновник Mimosa Brooklyn Pizza і Bro Market Ігор Сухомлин. За його словами, карантин вихідного дня набагато гірше повного локдауна, і уряд не зробив жодних висновків від початку пандемії.

«Скажуть, що уряд працює, що це точно допоможе. А потім знову придумають «нову шляпу» якусь. Може будуть незайманих скидати з мосту Патона. Або хресний хід проведуть Рейтарською. Адже теж ланцюжки перерве якісь. Нуль підготовки та висновків після першої хвилі», – пише Сухомлин.

Засновник ресторанів «Китайський привіт», «Тайський привіт» і «В’єтнамський привіт» Михайло Кацурін повідомляє, що через введення нових обмежень очікує падіння доходів на 50-60%.

Організатор фестивалю «Вулична їжа» Роман Тугашев написав, що карантин вихідного дня придумали ті, хто не розуміють ситуацію всередині бізнесу. Бізнесмен також підтримує повний локдаун на 2 тижні.

Деякі користувачі кепкують не лише з нового карантину, а й з дій деяких підприємців, які вирішили не коритися рішенням Кабміну (хоча потім передумали). Так, натяк торговельної мережі «Епіцентр» на «72-годинну робочу п’ятницю» сподобався не всім. Ось як це прокоментували власник мережі Bistro Bistro Ян Монастирський, кухар Олексій Краківський та директор концертного агентства Happy Music Group Євген Кібець.

Деякі блогери натякають на те, що для одних підприємців карантин «вихідного дня» буде зовсім іншим, ніж для інших. Як і багато інших користувачів, про це написав засновник блогу Autogeek Євген Муджирі.

Коментують новий карантин і політичні експерти. Технолог УДАРу Віталій Чепинога, який має більше 100 тисяч підписників у Facebook натякає, що карантин «вихідного дня» в українських селах нічим не відрізнятиметься від звичайних вихідних.

Деякі ілюструють своє ставлення до нового карантину відео або анімаціями, як от, наприклад, політичний консультант Олексій Голобуцький.

Нагадаємо, Укрзалізниця та Укрпошта не змінюватимуть графік роботи попри карантин «вихідного дня».

Фото: фейсбук, pixabay