В столиці напередодні новорічних свят та після можна переглянути різні постановки різдвяної історії.

У цьому сезоні в Києві шанувальники балету можуть переглянути як мінімум п’ять хореографічних версій постановки, класичних і сучасних. А також насолодитися кращими варіаціями фільмів за мотивами казкової різдвяної історії «Лускунчик».

Зокрема балет показують:

Лускунчик в Національній опері України:

Коли: 30 (12:00, 19:00), 31 грудня (12:00, 17:00), 1 (19:00), 2 (12:00, 19:00) січня.

Постанова йде в художньому оформленні народного художника Марії Левитської, на основі хореографії Валерія Ковтуна 1986 року, яка поверне в дитинство сьогоднішніх батьків. Рік тому цей найбільш новорічний балет Національної опери відвідав Париж, де протягом 16 вечорів поспіль збирав аншлаги в Театрі Єлисейських полів.

Квитки: ціни стартують від 300 до 2000 грн.

Лускунчик в Freedom Hall (Фрідом Холл):

Коли: 3 січня о 12:00

Новорічну музичну виставу «Лускунчик» з геніальною музикою Петра Чайковського добре дивитися всією сім’єю. Такі казкові історії вчать добру і сміливості. Її герої, а це крихітна Марі, її брат Фріц, грізний Король мишей і відважний Лускунчик – відомі всьому світу.

Квитки: ціни від 255 до 610 грн.

Лускунчик з Катериною Кухар в Жовтневому палаці:

Коли: 2 січня о 20:00.

Балет на дві дії за лібрето Маріуса Петіпа з українською зіркою балету у головній ролі.

Квитки: ціни від 250-850 грн.

Лускунчик в Театрі Актора:

Коли: 25 січня о 19:00.

Дроссельмайер Олексій Вертинський розповідає про фантастичні пригоди відважного Лускунчика, який рятує принцесу Марі та її брата Фріца від Мишачого короля. Чарівну атмосферу вистави в камерному театрі створюють феєричне відео, музика та інтерактивні ігри з глядачами.

Квитки: ціни від 100-200 грн.

Лускунчик в Київ Модерн Балет (Жовтневий палац):

Коли: 30, 31 грудня, 5 січня о 19:00.

Раду Поклітару звернувся в своїй постановці до оригінальної казки Гофмана і розкрив її психологізм засобами сучасної хореографії. Незвично обіграні відомі музичні фрагменти надають балету іронічне звучання і роблять його обов’язковим до перегляду, особливо якщо ви шукаєте шоу для походу з дітьми-підлітками

Квитки: ціни від 90 до 850 грн.

Лускунчик в кіно Lavina IMAX Лазер; ЦУМ; Retroville:

Коли: 31 грудня, 12:00.

Класична постановка Юрія Григоровича 1978 року. У головних ролях Катерина Максимова та Володимир Васильєв.

До слова, у ХХ столітті балет «Лускунчик» здобув світову популярність. У США його популяризував Джордж Баланчин, який поставив наближену до гофманівських оригіналу версію, після чого балет став для американців одним з атрибутів Різдва.

В основу лібрето балету лягла казка Гофмана, перекладена і оброблена французьким письменником А. Дюма-батьком. Музику до якого написав П.І. Чайковський. Лускунчик належить до пізнього періоду його творчості і для свого часу він став новаторським твором. Це один з перших творів, де використовується новинка того часу — (челеста ударно-клавішний музичний інструмент).

Фото: facebook