Священники з вірянами планують безперервно молитись за те, щоб костел перейшов у власність громади.

Про початок молитовної акції повідомили на Facebook-сторінці Римсько-Католицької парафії костелу св. Миколая.

Месси у парафії відбуватимуться з ранку та ввечері у звичайному порядку у подвірі храму (вхід з права біля воріть).

“Після вечірньої Служби о 19.00 щодня розарій зі співом перед храмом в намірах його повернення. Дуже Вас просимо приходити і молитись з нами!!!! Дітей, молодь, родини! Це наш обовязок перед Богом і самим собою – маю віру і любов до Бога? Важливі ці справи для мене? Чи я тільки простий споглядач”, – закликають в парафії.

До слова, спільна молитовна акція стартувала вчора, 8 вересня, о 19:30 під стінами костелу, на вулиці Великій Васильківській, 75.  Оскільки приміщення храму зараз зачинене, бо триває слідство, а стіни закопчені пожежею, віряни та священники зібрались на вулиці.

Прийшло близько 50 людей. У такий спосіб вони вимагають, аби керівництво держави передало будівлю храму парафії.

Тим часом, парафія костелу просить Міністерство культури та президента предати їй храм на відновлення, а Ткаченко натомість не впевнений, що у католиків буде достатньо коштів.

На відновлення костелу лише всередині потрібно мінімум 75 мільйонів гривень.

Наразі вже зібрано майже 37 мільйонів гривень.

Щодо користування костелом триває вже кілька років суперечка. Мінкульт начебто хоче віддати будівлю костелу святого Миколая у безоплатне користування Парафії святого Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві. Приміщення костелу з релігійною громадою ділять артисти Будинку органної музики – їм торік у вересні пообіцяли новий концертний зал у іншій будівлі. Поки його не збудовано, релігійна громада та артисти мають спільно користуватися приміщеннями костелу. Згідно з документом уряду, об’єкт мають побудувати до кінця 2023 року.

Фото: facebook