Місцеві жителі кажуть, що стан території значно погіршився, відколи компанія орендує цю ділянку.

Касаційний господарський суд Києва розірвав договір оренди землі нижнього каскаду Совських ставків з компанією-інвестором «Господарник». Про це у своєму Facebook повідомив депутат Київради Костянтин Богатов.

За його словами, рішення суду дозволить зберегти місцину «у вигляді ставків, а не у вигляді нового житлового масиву на і так перевантаженій Деміївці».

При цьому Богатов уточнив, що ТОВ «Господарник» начебто маніпулювало доводами на користь масштабної забудови цієї локації.

«Соціальне навантаження на загальноосвітні заклади у цьому районі в межах норми, а у деяких школах існує недобір учнів. І за умови відсутності забудови багатоповерховими будинками Совських ставків, ситуація з наповненістю шкіл буде під контролем… Щодо ситуації з старим колектором, який знаходиться посеред ставків і забруднює їх своїми нечистотами через незадовільний стан, то місто взяло на себе зобов’язання перекласти його. Вже більше половини робіт виконано!!!» — написав він.

Також Богатов пише про те, що ча час, відколи компанія орендує цю територію, її стан «значно погіршився, а площа озер скоротилась наполовину».

Як ми вже повідомляли, рішення про оренду цієї ділянки Київрада видала ще у 2007 році, і нині тут планується будівництво ЖК. Екологи наголошують, що серед ризиків такого будівництва, зокрема — непомірний трафік на проспекті Лобановського та біля метро Деміївська, зростання шкідливих викидів у повітря та знищення заповідної зони. Частина місцевих мешканців виступає за утворення ландшафтного парку замість забудови.

Також зауважимо, що у 2019 році Господарський суд вже видавав рішення про розрив договору на оренду цієї землі з ТОВ «Господарник», але воно виконане не було.

Як ми повідомляли, компанія інвестора Фіали майже загородила вхід в метро «Оболонь» новим ЖК.

Фото: Фейсбук