Стартова ціна — 5 тисяч доларів.

Фонд Сергія Притули виставив на благодійний аукціон роботу художниці Марії Примаченко. Кошти з аукціону спрямують на допомогу Збройним Силам України, повідомляє прес-служба фонду.

Стартова ціна — $5 000.

Щоб взяти участь в аукціоні, потрібно зареєструватися на сайті аукціонного дому «Дукат». Ставки можна буде робити в особистому кабінеті або телефоном, на зв’язку з модераторами.

Переглянути правила можна за посиланням. Більше про картину можна дізнатися у відео.

Триватиме аукціон з 29 квітня 12:00 до 5 травня 20:00 2022 року.

Картину передала сім’я колекціонера Ігоря Понамарчука та історикині мистецтва Дар’ї Добріян, які зараз волонтерять у Фонді. Це картина художниці Марії Примаченко 1990 року «Квіти виросли коло четвертого блока» з серії робіт, присвяченій Чорнобильській трагедії.

Родина Марії Примаченко підтримала благодійний аукціон і вже відмовилася від роялті з продажу картини на користь Збройних Сил України.

В фонді пояснили, що для аукціону обрали саме цю роботу Приймаченко через її назву.

Під час спроби наступу на Київ російські окупанти зайшли у Чорнобильську зону і рили окопи в рудому лісі, це зона відчуження навколо четвертого енергоблока, де ґрунт все ще радіоактивний. Крім того, російські війська розбомбили краєзнавчий музей з роботами Марії Примаченко в Іванкові на півночі Київщині. Картини Марії Примаченко вже вдруге продаватимуть на аукціоні під час війни. Нещодавно картина Примаченко «Моя хата, моя правда» була продана з аукціону у Венеції за €110 тисяч. Гроші передадуть на збереження української культури в умовах війни” — повідомляють волонтери.

Нагадаємо, в Іванкові біля Києва рашисти розбомбили музей з картинами Приймаченко.

Фото: Фейсбук