Пейзаж було продано майже за 100 тисяч доларів — це новий рекорд в історії українських аукціонів.

Картина «Золота ніч» українського художника Івана Марчука встановила ціновий рекорд на київському аукціоні «Золотий перетин», який відбувся 1 червня цього року. Про це повідомляє Мarbeks.art.

Пейзаж, який Марчук створив ще у 1981 році, було продано за 96 800 доларів. За твір боролося сім колекціонерів; картина була виставлена з приватної колекції.

Видання повідомляє, що тепер «Золота ніч» — це найдорожчий лот авторства українських митців, який було продано на українському аукціоні за всю історію. Попередня найвища публічно зафіксована ціна на роботу Марчука була встановлена влітку 2020 року на тому ж аукціоні у Києві. Натюрморт «Човни цвітом поросли» 1981 року було продано за 56 100 доларів.

На полотні зображено захід сонця над українським селом біля річки — ймовірно, Дніпра.

Серед інших значущих продажів столичного аукціону видання називає двосторонню роботу Йосипа Бокшая «Збір капусти» (1941) і «Скалка» (1942), яку купили за $36,3 тис. За рідкісний масштабний шедевр Адальберта Ерделі віддали $46,2 тис.

Як ми повідомляли, нещодавно у Києві відбулася виставка робіт Івана Марчука, після якої Кличко і Зеленський пообіцяли художнику виділити приміщення під персональний музей.

Тим часом, Національний художній музей у Києві отримає 40 мільйонів на реставраційні роботи.

Фото: Мarbeks, gs-art.com