Ринок оренди житлової нерухомості Києва в 2020 році зазнав значного падіння через коронавірус.

Наразі в Києві простоює близько 12-13 тисяч квартир, тоді як на початку карантину цей показник був на рівні близько 6 тисяч квартир. Пр це свідчать дані консалтингової компанії City Development Solutions.

За результатами компанії, з вересня 2020 року в Києві укладають близько 2000 угод на місяць на оренду квартир, до карантину – близько 3000. Падіння попиту пов’язане із закриттям освітніх установ в столиці, а саме з від’їздом студентів додому на «дистанційку».

Основне зниження попиту відбувалося під час закриття метро, залізничного сполучення та ін. Після карантинних обмеженьціни на квартири різко знизилися. Так, влітку за 3500 гривень можна було орендувати однокімнатну квартиру без ремонту в старому будинку в спальному районі. Зараз така квартира коштує мінімум 5200 гривень. Більша частина орендарів квартир переїжджає в скромніші апартаменти.

Загальний рівень цін на оренду 1- та 2-кімнатних квартир все ще на 7-9% нижче, ніж навесні-восени 2019 року. А ось 3-кімнатні квартири, цільова аудиторія яких менш мобільна, подорожчали на 12%.

За словами експертів, розвиток ситуації на ринку оренди житлової нерухомості залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні, і столиці зокрема. Якщо Київ портапить в «червону зону», ринок оренди знизиться, а також знизяться ціни на житло.

Відмітимо, ціни на нерухомість у Києві, попри карантин, зросли на 11% протягом року.

Фото: unsplash