Його міністерство уже готує пропозиції до Кабміну.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інформаційної політики.

За словами очільника міністерства Олександра Ткаченка, підтримка галузі культури з боку держави під час карантину — це європейська практика. Про це він сказав після засідання уряду, на якому було введено карантин «вихідного дня».

«Будемо апелювати до європейського досвіду, бо введення локдауну там передбачало фінансові компенсації від держави суб’єктам господарювання (у тому числі і самозайнятим) на період простою» — сказав міністр.

Також Ткаченко привів розрахунки щодо впливу карантину на культуру, туризм та креативні індустрії. За його даними, сукупні втрати сфери з початку березеня склали майже 2% ВВП країни або більше 83 мільярдів гривень. Так, падіння туристичного потоку в Україні склало 75%, падіння середньої завантаженості готелів — з 50% до 20%, кінотеатри втратили вдівідувачів на 39%.

«Ситуація потребує термінових рішень. Попередні заходи – гранти УКФ чи УІКу – зараз на етапі здійснення, і, сподіваюсь, будуть доведені Мінфіном до завершення. А закон про 7% ПДВ має спрацювати після завершення локдауну», — сказав Ткаченко.

Зауважимо, що столичні підприємці вкрай негативно зустріли карантин «вихідного дня», бо вважають, що він сильно вдарить по малому та середньому бізнесу. Так, наприклад, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач повідомив у своєму Facebook, що тепер має закрити кінотеатри та звільнити півтисячі працівників.

«Попрацюємо тиждень, після цього, ймовірно, доведеться закрити всі наші кінотеатри і звільнити 500 співробітників. Залишити цих людей без роботи і зарплати… карантин вихідного дня ввели, ніяких компенсацій, податкових канікул, безпроцентних позик, допомоги співробітникам закритих компаній», — написав Деркач.

Також підприємець додав, що в кінотеатрах в умовах пандемії набагато безпечніше, ніж у громадському транспорті, який продовжить працювати.

Нагадаємо, раніше глава уряду Шмигаль пообіцяв підприємцям компенсації на час нових обмежень.

Фото: фейсбук