Попри те, що ялинку на Софійській площі прикрашатиме зірка, капелюх таки залишиться в казковому лісі.

Про це розповіли на Facebook-сторінці Департаменту культури КМДА.

Верхівку ялинки таки змінили, однак капелюх залишиться. Його можна буде знайти на одній із локацій новорічного маршруту.

Капелюх усе-таки залишиться у казковому лісі й ви знайдете його на одній із локацій новорічного маршруту! Сподіваємось, після прийняття відповідного рішення всі ми зможемо налаштуватись на святкову хвилю“, – йдеться в повідомленні.

«Софійська площа — це місце суспільної сили, яке об’єднує український народ, зокрема на новорічні свята, адже саме там уже сьомий рік поспіль розміщено головну новорічну локацію. Сколихнуло цю силу цьогорічна прикраса у вигляді капелюха на головній ялинці країни», – зазначили в дописі.

У Департаменті нагадують, що суспільна думка щодо капелюха замість зірки розділилася на радісне «ЗА» і гнівне «ПРОТИ». Нагадаємо, оригінальною верхівкою ялинки обурилися представники церков: спочатку протестантських, а потім і православних. Капелюха вони назвали «відьмацьким», хоча організатори заздалегідь пояснили, що ялинка цьогоріч тематична і капелюх має зігрівати та оберігати її іграшкових жителів-звірят.

«Одні із захопленням сприйняли таке нововведення, а інші наполягали на дотриманні традицій; для одних це стало стимулом обов’язково відвідати незвичну новорічну локацію та зробити безліч креативних фото, а в інших навідріз відбило бажання прогулятись новорічною площею з такою головною прикрасою», – розповіли в Департаменті.

Тим не менше, капелюх вирішили змінити на традиційну зірку. «На жаль, неможливо зробити так, аби певна концепція задовольнила абсолютно всіх. Але, заважаючи на такий розподіл суспільної думки, звичайно, потрібно шукати компромісне рішення», – пояснили в Департаменті культури.

Водночас у Департаменті подякували всім і за схвальні відгуки, і за критику, адже конструктивна критика тільки допомагає та стимулює.

Нагадаємо, цьогоріч у центрі Києва вже встановили одразу три ялинки. Перша – на Софійській площі. Друга – під Аркою Дружби народів. Третя – стане головною ялинкою Подолу. Усі три ялинки – штучні.

Через карантинні заходи цього року в столиці не проводитимуть святкових концертів на площах міста. Не буде й традиційних ярмарків. Однак організатори все одно подбали про створення святкового настрою для киян і гостей міста. Обіцяють організувати 4-кілометрову новорічну доріжку, якою можна буде гуляти, дотримуючися соціальної дистанції.

Офіційне святкування Нового року в столиці триватиме з 19 грудня до 19 січня.

Фото: Facebook