Повторний візит знову виявив низку порушень.

Під час повторного візиту у Київському слідчому ізоляторі моніторингова група виявила низку порушень вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій і норм у сфері поводження із засудженими та особами, узятими під варту.

Про це повідомляється на офіційному сайті уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Зокрема, під час візитів виявлено низку порушень:

  • в окремих камерах стіни вологі та вкриті грибком, немає системи вентиляції, що не забезпечує належного провітрювання та може призвести до розповсюдження інфекційних хвороб серед утримуваних осіб;
  • не дотримуються вимоги протипожежної безпеки: значна кількість розеток – у незадовільному стані, електропроводка – оголена, що становить небезпеку для життя та здоров’я утримуваних осіб;
  • медична частина не забезпечена необхідними ліками, не проводиться періодичний медогляд в’язнів, приміщення потребує ремонту.

Проте зазначаэться, щов слідчому ізоляторі проведено ремонтні роботи у камерних приміщеннях, прогулянкових двориках, лазні, медичній частині, виробничих приміщеннях пекарні та 2-х жилих секціях відділення соціально-психологічної служби, де проживають засуджені, залишені в установі для виконання господарського обслуговування.

За результатами проведених повторних моніторингових візитів до зазначених установ відповідним органам влади буде спрямовано звіти із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням рекомендацій щодо їх усунення.

Нагадаємо, першу перевірку у Київському СІЗО провели у березні 2021 року. Тоді там виявили повну антисанітарію в камерах.

Фото: facebook