Все через оригінальні кептар (кожух) і сардак.

Українська перекладачка та засновниця освітнього порталу “Твоя підпільна гуманітарка” Катерина Дудка розкритикувала гурт Кalush Orchestra за використання автентичного старовинного одягу при підготовці до виступу на Євробаченні. Допис вона залишила у Фейсбук.

Дудка критикує музикантів — мовляв, могли б і поберегти одяг, адже його оригінальних зразків залишилося не так вже й багато.

Зацінили, як у нас далі продовжують таскати автентику, якій нема заміни? Сторічний буковинський кептар на сцену Євробачення? Так, звісно, чому ні! Чому не зробити новий? Бо їх ВЖЕ НЕ РОБЛЯТЬ” — пише вона.

Дудка вважає, що до Євробачення можна було б зробити копії одягу — нехай це навіть коштувало б дорого.

Я знаю одного майстра в Україні, який може пошити правдивий кептар, а ви скількох? І цей майстер зайнятий практично весь час реставрацією старих кептарів і кожухів, а не створенням нових. А Євробачення, на яке іде купа бабла, це така в принципі подія, на яку можна було би курва розкошелитись і вкласти гроші в створення хоч одної копії автентичного кептаря” — пише вона.

Пізніше Дудка написала ще кілька постів, у яких повторила цю думку. І додала, що збережених зразків національного одягу вкрай мало, тож місце їм, мовляв, лише в музеї. Ті, хто хоче носити цей одяг — не поважають національну культуру і т.д.

Про те, що Кalush Orchestra вийдуть на сцену Євробачення в автентичному одязі (принаймні, з деякими елементами), підтвердила етно-галерея Роксоляни Шимчук, яка працювала над образами музикантів.

Фейсбук-сторінка галереї поширила допис від музичного порталу “Музвар” щодо одягу Кalush Orchestra. В коментарях Роксоляна Шимчук підтвердила, що загалом на сцені будуть лише два елементи автентичного одягу — кептар і сардак. За її словами, речам від одного виступу “нічого не станеться”.

З давніх речей тільки сердак і кептар. Їм за одну пісню на сцені нічого не станеться. Не нагнітайте” — пише вона. 

Також Шимчук і Дудка почали дискусію між собою. Шимчук нарікає, що Дудка недостатньо вивчила тему перед тим як висловлювати критику.

А Дудка натомість хвалиться, що знає єдиного майстра-кептаря в Україні і що це, мовляв, доводить її заглибленість в тему.

Раніше Kalush Orchestra випустив нову версію хіта «Стафанія», якому пророкують перемогу на Євробаченні.

Фото: Фейсбук