Поки що таких повноважень уряд не має.

Про це розповів виконувач обов’язків директора Національного заповідника Києво-Печерська лавра Олександр Рудник в коментарі “5 каналу”.

Повідомляється, що зі 152 об‘єктів заповідника лавриу безоплатному користуванні УПЦ МП 79 приміщень. Решта – у користуванні самого заповідника або комунальних музеїв, бібліотек та інших закладів, частина на реставрації. Тому вільних приміщень для монастиря УПЦ на сьогодні, мовляв, немає.

Підстави повинні бути для розірвання договорів. На сьогоднішній день передати якусь будівлю чи споруду я фізично не можу тому що в мене немає куди розселити своїх співробітників”, – розповів Рудник.

За його словами, остаточне рішення за урядом, хоча, за новим законодавством Кабмін немає повноважень для розірвання договору оренди.

Повинні відбутися й певні законодавчі зміни. В тому переліку організацій й установ, які мають право на передачу там є тільки Держадміністрації. А ми, як заповідник є балансоутримувачами цього майна. Наш орган управління – це міністерство культури й інформаційної політики. Він теж там не згаданий, – пояснив в. о. директора заповідника Києво-Печерська лавра”. 

Як ми писали, днями синод ПЦУ вирішив, що Епіфаній буде звертатися до Кабміну про передачу одного з храмів Києво-Печерської лаври. Храм просять надати, аби в ньому функціонував чоловічий монастир “Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра”, щойно утворений у складі української церкви.

В УПЦ МП після цього звинуватили ПЦУ в “незаконному захопленні храмів та релігійних організацій”.

Фото: Фейсбук