У Кабміні вважають, що рішення допоможе комфортніше пересуватися вулицями всім учасникам руху і сприятиме розвитку системи паркування.

Вчора, 31 березня, Кабінет міністрів України прийняв постанову про зміну правил паркування транспортних засобів.

«Це збалансує інтереси осіб з інвалідністю, пішоходів, автомобілістів, суб’єктів господарювання та забезпечить розвиток системи паркування в Україні на європейському рівні», – зазначив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

Зокрема до Правил паркування транспортних засобів внесли такі пункти:

  • надати повноваження інспекторам з паркування (уповноважені посадові особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради);
  • запровадити відповідальність щодо доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів;
  • удосконалити способи оплати паркувальних послуг (у платіжних терміналах, банківських автоматах, комплексах самообслуговування);
  • ввести заборону для суб’єктів господарювання обладнувати місця для паркування на тротуарах.

В Кабміні додали, що зміни сприятимуть покращенню якості надання послуг з паркування, збільшенню надходжень коштів до місцевих бюджетів, використанню майданчиків для паркування з максимальною ефективністю за рахунок раціональної організації та введенню нових інноваційних технологій оплати послуг і контролю за здійсненням оплати.

Нагадаємо, минулого року столицю поділили на три зони паркування – І, ІІ та ІІІ: центр, навколоцентральні райони та спальні масиви.

Фото: unsplash