Роман Ващук приступить до виконання обов'язків 1 січня 2022 року.

Кабінет міністрів затвердив канадського дипломата Романа Ващука новим бізнес-омбудсменом в Україні. Про це йдеться у повідомленні уряду на офіційному сайті.

Кандидатуру Ващука попередньо схвалила Наглядова рада Ради Бізнес-омбудсмена (РБО), йдеться у повідомленні.

Роман Ващук – уродженець Торонто. Він із сім’ї українців, які емігрували до Канади після Другої світової війни. Посол Канади в Україні з 2014 до 2019 року. До цього, у 2011-2014 роках був послом у Сербії, Республіці Північна Македонія та Чорногорії, де сприяв створенню там нової бізнес-асоціації. З 1994 до 1998 рік – радник Посольства Канади у Києві. Він також працював у Берліні та штаб-квартирі Міністерства закордонних справ у Оттаві.

Ващук розпочне свої обов’язки бізнес-омбудсмена з 1 січня 2022 року.

Він замінить на цій посаді Марчіна Свенчицького, який став бізнес-омбудсменом у жовтні 2019 року.

Бізнес-омбудсмен — інституція, яка допомагає переважно малому та середньому бізнесу в досудовому порядку заперечувати незаконні дії контролюючих органів.

Рада бізнес-омбудсмена – це незалежний постійний чинний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів, заснований з метою створення прозорих умов роботи державних та місцевих органів влади, державних або підконтрольних державі компаній, а також запобігання корупції. РБО фінансується з Мультидонорського рахунку стабілізації та сталого розвитку України (МДР), розпорядником якого є ЄБРР. Країнами-донорами МДР є Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США та Європейський Союз.

Фото: ВВС