Переведення кримськотатарської писемності на латиницю триватиме до 2025 року.

Кабінет міністрів України затвердив алфавіт кримськотатарської мови на основі латинської графіки. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, повідомляє«Інтерфакс-Україна».

Передбачається, що переведення кримськотатарської писемності на латиницю здійснюватиметься в період до 1 вересня 2025 року. Базою для цього акта є рішення Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років. Алфавіт кримськотатарської мови на основі латинської графіки складається з 31 букви.

Зазначається, що його розроблено в процесі консультацій із меджлісом кримськотатарського народу, фахівцями Інституту сходознавства ім. А.Кримського, Інституту мовознавства ім. О.Потебні, Інституту філології КНУ ім. Т.Шевченка і Таврійського національного університету ім. В.Вернадського.

У зв’язку з цим Міністерству освіти і науки, Міністерству культури та інформаційної політики, Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно із зацікавленими особами доручено перевести освітній процес, який здійснюється кримськотатарською мовою, зокрема підручників і методичок, на алфавіт на основі латиниці до 1 вересня 2025 року.

Крім того, доручено стимулювати застосування кримськотатарської мови на основі латинської графіки в інших сферах життя.

Нагадаємо, раніше урядовий комітет підтримав затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки. За словами віце-премєр-міністра Олексія Резнікова, це ініціатива самих кримських татар, які 30 років тому вирішили змінити графік алфавіту, оскільки латинка краще відповідає фонетиці тюркських мов.

Представник Меджлісу Ахтем Чийгоз зазначав, що перехід на латиницю не стане проблемою для кримських татар.

Кілька тижнів тому секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що перехід з кирилиці на латиницю можливий і в українській мові.

Фото: Фейсбук