Ексзаступник глави Міністерства освіти і науки Ігор Гарбарук вперше прокоментував своє звільнення та зазначив, що вчинив як європейський політик у центрі скандалу.

Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Ексзаступник міністра запевняє, що рішення про звільнення, каже, ухвалив сам і одразу.

“Якщо виникає така ситуація і якщо людина займає якусь відповідну державну посаду, вона має з цієї посади піти – це європейська традиція. (…) Моє рішення було абсолютно свідомим – я його прийняв ще в неділю. Оскільки першим робочим днем на цьому тижні був вівторок – я о 8:30 ранку завітав до міністра, ми переговорили і після цього я написав заяву за власним бажанням. Інститут репутації в цій країні має народитися”, – зазначив він.

Минулого тижня він проводив прес-конференцію щодо змін у профтехучилищ, але ця інформація, за його словами, не викликала такого інтересу в журналістів, як декольте Тишкун. Інцидент трапився після оприлюднення у мережі фото, де чиновник засвітився на зустрічі у мерії Львова разом зі своєю помічницею 27-річною Христиною Тишкун у “напівголій” сукні. Це збурило соцмережі і породило десятки мемів.

Ексзаступник міністра  розповів – зустріч у мерії Львова була його робочою зустріччю, Тишкун запросили туди як експертку. Грабарук стверджує – вона ніколи не була його помічницею чи співробітницею Міносвіти, а працювала над одним із проєктів Міністерства.

“Це її особиста справа, як їй виражатися в одязі. Христина Тишкун є професійним юристом, менеджером, але вона ніколи не була моїм помічником. Вона була долучена до підготовки концепції і організації одного з освітніх проєктів. Вона ніколи не була працівником міністерства. В чужому оці скалку видно, а в своєму деревина може поміститися”, – розповів він.

Сукня колеги, яку побачив ще перед зустріччю, каже Гарбарук, його не збентежила.

“Нормальний чоловік ніколи не буде вказувати жінці, що і як їй вдягати, тому що насправді це суперечить європейським принципам. Те, що відбулося можна описати як певну дискрімінацію, цькування людини за її способ виділитися. Це дискримінація і це можна віднести до питання сексизму. Як людина себе висловлює – це її особисте”, – наголосив він.

Інцидент трапився 24 грудня, на Різдво. Тож жінка нібито мала плани на вечір.

“Вона у цей день, наскільки мені відомо, збиралася зустрічатися зі своїми колегами після обіду. В свято кожен вдягається так, як він вважає за потрібне”, – зазначив Гарбарук.

Ексзамміністра розлучений вже 6 років, має доньку. Стверджує – їх з пані Христиною зв’язують суто робочі стосунки.

“Між людьми можуть бути нормальні людські дружні стосунки. Перш за все, вона – фаховий юрист. По-друге, вона – фаховий менеджер, тобто вона – організатор. Для мене не головне, як людина виглядає. І не може ніхто собі дозволити робити оцінку, це недопустимо, це дискримінація”, – сказав він.

Примітно, що сама Тишкун після скандалу вже встигла продати сукню на аукціоні на проросійському телеканалі НАШ Євгена Мураєва за тисячу доларів. Гроші підуть на благодійну справу. Переможець – Євген Лосовський, він погодився направити кошти Херсонській клінічній лікарні ім. Є.Є. Карабелєша.

Фото: Фейсбук