Ярослава Магучіх заявила, що у її вчинку «не було політичної позиції». Вона подякувала усім, хто її критикує.

Легкоатлетка Ярослава Магучіх, яка виборола бронзову медаль у стрибках у висоту на Олімпіаді в Токіо, повернулася до України. Під час зустрічі в аеропорту «Бориспіль» 19-річна Магучіх прокоментувала фото, де на церемонії нагородження вона обіймається з російською спортсменкою Марією Ласіцкене.

Літак з Магучіх приземлився в «Борисполі» близько 11 години ранку. Разом із нею до України повернулися й інші олімпійці.

Магучіх заявила, що з Ласіцкене обійнялася «під впливом емоцій».

«Я представляю Україну на міжнародних змаганнях з 2017 року. Пишаюся тим, що підіймаю український прапор та виконую наш гімн. Я готувалася до Олімпіади, і ця медаль для мене дуже важлива. Ці змагання були важкі фізично та емоційно… На те є причини. Після змагань ми всі традиційно привітали одна одну, і в цьому не було жодної політичної позиції (…) Так, нам проводили інструктаж. Але я була на емоціях, це були емоційні змагання для мене. Я ще молода спортсменка, і це Олімпійські ігри, і в мене були фізичні проблеми, але я дуже була рада, що я впоралася. Ми просто привітали одна одну, як і спортсменку з Австралії», – розповіла легкоатлетка.

Також Магучіх зазначила, що поважає українських військових.

«Я не заперечую, що йде війна між Україною та Російською Федерацією. Ми просто привіталися (з Ласіцкене – ред.) за олімпійською традицією. Я дуже шаную воїнів, які тримають оборону на фронті, щоб ми, спортсмени, могли виступати на міжнародній арені (…) Це мій досвід. Це зробить мене сильнішою», – сказала Магучіх.

За словами спортсменки, змагання залишили в неї позитивні враження, вона сподівається, що зможе виступити й на наступних Олімпійських іграх.

Зауважимо, що міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт вивловив схожу позицію щодо вчинку Магучіх. За його словами, атлетка під час нагородження не стримала емоцій, коли фотографувалась із російською спортсменкою. Слова Гутцайта наводить «Інтерфакс-Україна».

«Я бачив, як вона раділа, як вона відчувала, що всі сили віддала на цю медаль і цей виступ … Кожен спортсмен, коли перемагає, починає вітати інших, всі вітають один одного. І вона почала вітати інших спортсменів, які були поруч, і поряд була спортсменка з ОКР з Російської Федерації. На той час вона, напевно, не стримала емоцій» — сказав він.

Міністр закликав українців підтримати спортсменку, щоб «не побачити її в іншій країні». Також він додав, що має намір «пропрацювати з федераціями питання того, як спортсмени мають себе поводити у таких ситуаціях».

Ярослава Магучіх – легкоатлетка з Дніпра (стрибки у висоту), представляє Збройні сили України. Вона має звання молодшого лейтенанта ЗСУ. Росіянка Марія Ласіцкене (Кучина) є офіцером армії країни-агресора, вона капітан ЗС РФ. На минулих виборах Ласіцкене також була довіреною особою президента Володимира Путіна.

Нагадаємо, каратист Горуна зі Львова підтримав обійми Магучіх з росіянкою попри війну з РФ.

Фото: Фейсбук