Нещодавні обшуки перший заступник Кличка назвав "навмисною дестабілізацією роботи міських служб".

Про це перший заступник голови КМДА Микола Поворозник заявив на прес-конференції  у понеділок, 24 травня.

Він зазначив, що міська влада вирішила публічно озвучити інформацію про обшуки, які тривають у КМДА та структурних підрозділах вже 2 тижні.

«Як заявляв міський голова, сьогодні відбувається системне поширення неправдивої інформації із метою дискредитації міської влади… Два тижні тривають обшуки і перевірки ключових комунальних підприємств та департаментів КМДА. Їх здійснюють Державна фіскальна служба, Державне бюро розслідувань та Національна поліція України. Загалом на сьогодні проведено понад 70 обшуків, враховуючи комерційні структури та обшуки вдома у посадовців. Із них 53взагалі не стосуються комунальних підприємств та департаментів КМДА», – підкреслив перший заступник голови КМДА.

Він додав, що здивований такою активністю правоохоронців, оскільки, за його словами, системна робота міської влади із правоохоронцями триває з 2015 року. Так, за цей період Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА провів 385 аудитів і передав матеріали до правоохоронних органів за 316 об’єктами аудитів.

«А за інформацією, яку ми отримали від правоохоронців, за всіма кримінальними провадженнями підготовлено всього 52 повідомлення про підозру відповідальним у правопорушеннях особам, за 27 кримінальними провадженнями обвинувальні акти передано до суду. Підкреслюю: якщо виявлено порушення в роботі комунальних підприємств та департаментів КМДА, то ми – перші, хто зацікавлені у тому, щоб особи, які причетні до цього, понесли відповідальність», – сказав Микола Поворозник.

Події останніх двох тижнів, на його думку, це не про співпрацю у виявленні правопорушень та притягнення винних до відповідальності, а «про дестабілізацію роботи підприємств міста та забезпечення життєдіяльності столиці».

«Це підтверджують і обрані методи «співпраці»: обшуки, виїмки та візити до посадових осіб додому, за результатами яких нічого не вилучається. Ще раз повторю: для того, щоб отримати ту чи іншу інформацію про діяльність комунальних підприємств та департаментів, потрібно діяти за законом, а не виламувати двері і дестабілізувати роботу», – підкреслив Микола Поворозник.

Дії правоохоронців, за його словами, паралізують роботу міста. Поворозник підозрює, що це також спрямовано на блокування добудови Подільсько-Воскресенського мосту, будівництва метро на Виноградар, реконструкції колій швидкісного трамвая, ремонту та реконструкції доріг і мостових переходів, будівництва садочків та шкіл, оновлення парків.

«А головне – такі дії можуть поставити під загрозу підготовку до опалювального сезону, зокрема, реконструкцію теплових мереж. Комусь політично вигідно, щоб місто зупинилося, але наслідки відчують усі кияни» – заявив перший заступник голови КМДА.

Нагадаємо, Микола Поворозних буде позиватися до «слуг» Давида Арахамії та Ірини Верещук.

Фото: КМДА