Сова сипуха жила в столичному шоу-барі «Диктатор», що неподалік станції метро "Харківська".

Деталі про порятунок червонокнижної сови з гамірного шоу-бару розповіли активісти спільноти UAnimals.

Зоозахисники  UAnimals прийшли ввечері 23 вересня до столичного шоу-бару «Диктатор», де як декор закладу використовували живу червонокнижну сову сипуху. Таких птахів на території нашої країни гніздиться лише до 30 пар.

«Гучна музика, кальяни, яскраве світло, натовпи – у таких неприпустимих умовах жила бідолашна сипуха в цьому закладі. На щастя, в результаті дуже довгих перемовин із власниками «Диктатора», із залученням патрульної поліції України, яким ми дуже дякуємо за правильні та рішучі дії,  вдалося домовитися про добровільну передачу птаха UAnimals», – розповіли активісти.

Також власники підписали офіційне зобов’язання більше не утримувати живих тварин у своєму закладі.

Наразі врятована сипуха на тимчасовій перетримці у «Притулку для диких тварин». Після її огляду зоозахисники шукатимуть птасі місце, де вона зможе жити повноцінним життям у якісних умовах.

Зоозахисники нагадали, що відповідно до чинного законодавства України, утримуючи будь-яку дику тварину неволі, власники зобов’язані мати на них усі необхідні документи, дотримуватися встановлених норм, забезпечувати потреби тварини та дбати про її стан здоров’я і добробут.

Особливі вимоги до утримання червонокнижних тварин: використання їх у комерційних та видовищних цілях заборонено чинним законодавством України, а на саму тварини власники повинні мати спеціальний дозвіл від Міністерства природних ресурсів та захисту довкілля й Рішення Національної комісії з питань ЧКУ.

«Ми закликаємо усі заклади громадського харчування та розважальні заклади, які продовжують експлуатувати тварин як атракціон для відвідувачів, відмовитись від цієї практики. Тварини – це не прикраси барів, ресторанів і кав’ярень. Годі експлуатувати їх як декор!», – закликали UAnimals.

Нагадаємо, на початку вересня активісти UAnimals врятували качку з темного, шумного бару. У пташки не було можливості рухатись – вона не відчувала ані землі, ані води, лише тісну клітку. Пізніше качку випустили на волю.

Фото: Фейсбук UAnimals