Більшість звернень - щодо вчинення насильства в сім’ї.

Про це повідомили на офіційному сайті Національної поліції.

У поліції зазначили, що з березня 2021 року оператори ситуаційного центру столичної поліції прийняли та опрацювали 15 дзвінків від людей із порушеннями слуху. Цікаво, що більшість звернень стосувалася вчинення насильства в сім’ї.

Нагадаємо, у 2017 році в межах проекту «Країна без бар’єрів для нечуючих» був створений Центр соціального супроводу нечуючих  та слабочууючих людей. Він працює на базі розробленого програмного забезпечення «ConnectPro» для операційних систем Android та IOS і допомагає викликати перекладача жестової мови в будь-який час та в будь-якому місці.

Задум та розробка цього проекту належить Віталію Потапчуку – слабочуючому хлопцю, який під час навчання у Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського вирішив допомогти людям із порушенням слуху.

«Мені вдалося створити програму-переклад із жестової мови, яка має на меті підтримку та створення рівних можливостей для людей з особливими потребами. Людина з інвалідністю по слуху може скористатись програмою у багатьох ситуаціях, у тому числі швидко та доступно інформувати поліцію про небезпечні ситуації та правопорушення. Після отриманої інформації сурдоперекладач негайно передає виклик до операторів служби 102», – розповів Вітлаій Потапчук.

У поліції наголосили, що з березня 2021 року в межах підписаного Меморандуму про партнерство між МВС та ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» цей проект запрацював у поліції Києва. За цей час операторами 102 прийнято та опрацьовано 15 дзвінків від людей з порушеннями слуху.

До слова, звернутися до поліції можливо через офіційний сайт ГУ Національної поліції м. Києва, у розділі «Контакти». У правому нижньому кутку знаходиться веб-віджет для людей із порушеннями слуху. Після натискання на нього лівою кнопкою миші, можна подати звернення жестовою мовою, зазначивши прізвище, ім’я, по батькові, номер телефону та електронну пошту.

Після опрацювання інформації із заявником зв’яжеться співробітник Центру соціального супроводу нечуючих людей, прийме заяву та допоможе передати її до екстреної служби 102.

Фото: Нацполіція