У соціальних мережах обговорюють два схожі випадки.

Сьогодні ми писали, що 14 січня українському розробнику та ветерану війни на Донбасі Богдану Мельнику відмовили у наступному етапі співбесіди, бо у колективі компанії всі говорять російською, а він переходити на російську у розмові з українцями відмовився. Відмова україномовним – це політика компанії. Такі випадки непоодинокі.

Kyiv Media

Зокрема, java-розробник Денис Водотієць 10 січня опублікував на Linkedin скріншот листування з рекрутером Andersen. На фото видно, що Дениса запрошували на роботу. Але після відмови переходити на російську мову, рекрутер сказав, що його кандидатуру більше не розглядають.

 

Через 6 днів після того як компанія отримала безліч негативних відгуків в соцмережах і на DOU, а новина про мовний скандал розлетілася у ЗМІ, з’явилися офіційні вибачення.

Зокрема, співзасновник Andersen People Алекс Орлов зробив пост на особистій сторінці Facebook, в якому вибачився за інцидент перед Денисом Водотійцем. Він визнав, що це було справедливо розцінено суспільством як прояв дискримінації, коментуючи ситуацію словами “тема двозначності формулювань отримала широке охоплення”.

«Хочу висловитися з цього питання максимально однозначно: дискримінація абсолютно не прийнятна в компанії Andersen, і компанія ніколи її не толеруватиме», – наголосив Алекс Орлов.

Він зазначив, що співробітники Andersen спілкуються на тих мовах, які їм комфортні для роботи в мультинаціональній команді – без уточнення про яку саме мову йде мова. Крім того, за словами Алекса Орлова, вони “засвоїли урок” і завжди будуть дотримуватися принципу нульової толерантності до дискримінації.

З посту невідомо, чи матимуть шанс працювати в комапнії україномовні кандидати.

Наразі вибачень перед другим кандидатом – Богданом Мельником від власників компанії Andersen не надходило.

Фото: Фейсбук,