Вранці 14 січня відбулася хакерська атака на сайти уряду і низки міністерств.

Причина злому сайтів українських міністерств вранці 14 січня – це система управління контентом, яку вчасно не оновили. Про це повідомив Олександр Кардаков, IT-бізнесмен, експерт з кібербезпеки у своєму Фейсбуці.

За його словами, щоб дати розширений технічний коментар потрібно мати доступ до технічних даних (логів) атакованих систем. Однак факт атаки він підтверджує.

«Факт злому був. І в протистоянні з кіберзлочинністю така не рідкість. За неперевіреними джерелами причина злому – система управління контентом, яку вчасно не оновили. З урахуванням того, що першими забили на сполох звичайні користувачі, можна припустити, що реакція функції моніторингу була недостатньо швидкою» — вказує він.

Подальші дії експерт називає правильними.

«У той же час подальші дії були правильними: ресурси були ізольовані (вони стали недоступні), а згодом запрацювали в попередньому режимі, що говорить про наявність непошкоджених бекапів. Якщо архітектура була розроблена правильно і системи, що містять сайти, зоновані, зловмисники не мали отримати доступу до критичних даних, тобто. реєстри не постраждали. Важливо, що тему не намагаються зам’яти та пішли офіційні коментарі. Чекаємо на повідомлення з розслідування і готові включатися до складу робочих груп» — пише він.

Нагадаємо, витоку даних, за даними Держспецзвязку, під час атаки не сталося.

Зауважимо, що хакерська атака сталася одночасно з напруженими переговорами між Заходом та Росією щодо відвернення можливої нової агресії РФ проти України. Крім того, вже декілька днів поспіль в українських містах невідомі масово повідомляють про замінування ТРЦ, станцій метро, шкіл, і т.д.

Фото: Фейсбук