Рішення про передачу в 5-річну оренду для подальшої забудови земельної ділянки під будинком по вулиці Грушевського 4Б ухвалили на сесії Київради 24 червня. Також поновили договір оренди землі на Хрещатику,5.

Ця інформація випливає із поіменного голосування за 86 питання порядку денного чергової сесії Київради.

Так, товариству з обмеженою віжповідальністю “Грааль” поновили договір оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування офісно-готельного комплексу на вулиці Хрещатик, 5, що за готелем “Дніпро”.

Крім того, ТОВ “Грааль” передали в 5-річну оренду земельну ділянку за адресою вулиця Михайла Грушевського 4Б. І також для будівництва та обслуговування офісно-готельного центру. На цій ділянці розташована історична будівля – дореволюційний житловий флігель Івана Бонадурера. Будинок цінний як приклад ранньої забудови вулиці Грушевського поблизу Хрещатика, оскільки подібна архітектура в Києві майже не збереглася.

Kyiv Media

Тож ГО “Мапа Реновації”, а також Спілка Архітекторів України вимагали зберегти будівлю, яка нині перебуває у занедбаному стані.

В інформаційній довідці щодо майбутнього будівництва зазначається, що ТОВ “Грааль” також є інвестором реконструкції Європейської площі. Будівництво офісно-готельного комплексу є частиноою цього проекту. Так само планується облаштування підземних паркінгів та підземних пішохідних переходів.

Проголосували 88 депутатів “за”, 2 депутатів “проти”, 2 депутатів утрималися.

У соцмережах після ухвалення цього рішення почали поширюватися чутки про те, що за готелем “Дніпро” має з’явитися хмарочос у 160 метрів висотою. До чуток прикріплювали відповідні зображення:

Однак у довідці про будівництво, яку було презентовано депутатм Київради, зазначається, що наземна частина будівлі матиме не більше 9 поверхів. При цьому перший поверх – це громадський простір та ресторани, 2-9 поверхи – апартаменти з можливістю облаштування готелю з фасадної сторони будівлі.

Крім того, згідно з інвестиційним договором, забудовник має облаштувати підземний паркінг на 504 місця.

Наразі ТОВ “Грааль” збирається розпочати проектування будівництва.

Раніше у своєму Facebook києвознавець Антон Короб писав, що ця компанія пов’язана з екс-міністром освіти України Дмитром Табачником – він начебто є її кінцевим бенефіціаром. Цікаво, що інформація про 160-метровий хмарочос на 48 поверхів, який начебто збиралося будувати ТОВ “Грааль”, за словами києвознавця, поширювалася ще у 2014 році. Після того даних про цей проект будівництва не було. До того ж, будь-яка забудова у центральній частині Києва обмежена висотністю.

Раніше ми писали, що “Мапа Реновації” також закликала зберегти Екпериментальний критий ринок на Солом’янці, створений в епоху київського модернізму. Це питання з розгляду на сесії Київради 24 червня було знято.

Фото: Фейсбук, скріншот