Департамент охорони культурної спадщини КМДА нібито готує припис власнику будівлі.

В будинку Осипа родіна, що на Гончара, 71 в Києві, тривають демонтажні роботи. Про це повідомляє ГО «Мапа Реновації» з посиланням на місцевих мешканців.

Повідомляється, що в будівлі вже розібрали покрівлю і частину стіни.

«Робітники розібрали дах і частину бічної стіни 139-річної будівлі-пам’ятки, на місці якої SAGA Development планує збудувати ЖК (…) SAGA Development, Андрей Вавриш, що плануєте робити з будинком Осипа Родіна? Минулоріч обіцяли зберегти» — нагадують активісти.

За даними ГО, Департамент охорони культурної спадщини КМДА відправив інспекторів до будинку, зафіксував демонтажні роботи та готує відповідний припис.

Публікацію прокоментував також забудовник Андрій Вавриш. Він написав: «Готуюся до дискусії, вивчаю рішення суду, матеріали. Маємо знайти якісне рішення».

Як ми повідомляли, в середу, 4 серпня, Шостий апеляційний суд в Києві позбавив будинок Осипа Родіна, що на Гончара, 71, статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. А вже 5 серпня тут почалися демонтажні роботи.

Також зазначається, що 29 липня Міністерство культури начебто присвоїло будинку Осипа Родіна на Гончара, 71 статус пам’ятки архітектури та історії місцевого значення (Наказ № 588, охоронний № 3030-Кв). Однак суд при винесенні рішення відмовився врахувати цей факт.

Нагадаємо, 22 вересня 2020 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав садибі Родіна по вул. Олеся Гончара, 71, статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Власник садиби, ТОВ «Арікс», оскаржив наказ в ОАСКу, і той його задовольнив: суд не побачив в будинку ні автентичності, ні будь-якої цінності і постановив, що Департамент вніс будинок до переліку протиправно.Після цього справа перейшла в Шостий апеляційний адміністративний суд. Позбавлення охоронного статусу, за даними «Мапи», просуває представниця ТОВ «Концепт Плаза» (замовник будівництва).

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Арікс» значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького. Впритул до садиби, по вулиці Олеся Гончара, 69 будується ЖК Franklin Concept House – проект від Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development забудовника Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Фото: Фейсбук