Ірпінська колонія, що в селищі Коцюбинському, перестала приймати засуджених ще два роки тому.

Про це повідомляє ТСН.

Ірпінська колонія, розташована в селищі Коцюбинському на Київщині, не приймає засуджених вже два роки. Спершу Міністерство юстиції виставило її на продаж – виставили ціну у 220 мільйонів гривень. Коли спроба не вдалася – на другі торги ціну вдвічі знизили. Втретє аукціон мав відбутися у серпні 2021 року – була збережена ціна у 110 мілйонів.

За нового, вже четвертою, спробою Фонд держмайна виставив стару ціну, сподіваючись, що на 8 гектарів землі біля столиці все ж знайдуться охочі інвестори. Тож нині купити колонію коштуватиме 220 мільйонів гривень. Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька вважає ціну цілком ринковою, адже об’єкт розташований неподалік від Києва. До станції метро “Академмістечко” звідси якихось 6 кілометрів.

До того ж наразі колонія вже активно обростає багатоповерхівками довкола. Кілька років тому сюди намагалися перевести Лук’янівське СІЗО, але місцеві жителі виступили категорично проти. На цій ділянці вони воліли би побачити розважальний чи бізнес-центр.

Аби зацікавити покупців, міністр юстиції Денис Малюська робив виїзні презентації та навіть намалював копію відомого вуличного художника Бенксі – графіті “В’язень, що тікає”.

Утримувати колонію державі обходиться у кілька мільйонів гривень щороку. На території колонії, збудованої у середині 1950-х, є покинуті робочі цехи, кузня, пилорама, котельня, адмінбудівлі та бараки. Тут підключені всі необхідні комунікації.

Таких порожніх в’язниць в Україні, які виставлені на продаж – три десятки. З аукціону вдалося продати в’язницю у Львові за майже 500 мільйонів гривень, хоча стартова ціна була 146 мільйонів. До кінця року Мін’юст виставить ще десять покинутих в’язниць. Гроші від продажу направлятимуть до держбюджету та реконструкцію і ремонт робочих колоній. Велику приватизацію українських колоній оцінюють у мільярд гривень.

Фото: Фейсбук