Про початок зйомок повного метру говорити поки зарано.

Свято Покрови на знімальному майданчику. У Києві стартували зйомки тизеру історичного фільму “Вдова Конашевича”. Про це йшлося в програмі “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Зйомки розпочали кіномейкери на чолі з режисером Костянтином Коноваловим. Події картини повертають глядача у 1623 рік, де після смерті гетьмана Петра Конашевича козацьке військо у занепаді, тож велику справу полководця береться продовжувати його вдова Анастасія. І це унікальна козацька історія, яку хочеться розказати глядачу, каже режисер картини. “Фільм показує українців цікавими, хоробрими та відважними. Цього разу я знімаю фільм про українок, про козачок, які теж приймали участь в суспільному і політичному житті України”, – додав режисер.

Для кращої деталізації історії запросили історичних консультантів. Головні події стрічки відбуватимуться навколо жіночої трійці – вдови гетьмана Анастасії, камеристки Стефанії та аристократки-магнатки Людвіги, роль якої виконає Ірма Вітовська. За словами акторки, це для неї досить нове та незвичне амплуа. “Нарешті персонаж неоднозначний, нарешті дещо негативний, функція дещо зла, але це не так одноманітно”, – прокоментувала свою роль Ірма Вітовська.

Сценарій до фільму продюсерському центру “Форм-Пост” запропонував письменник і сценарист Ярослав Яриш, у доробку якого бойовик “Екс”. Створення тизеру було підтримано Українськии культурним фондом, що виділив близько півмільйона гривень на написання сценарію тизеру та його зйомки.

Про початок зйомок повного метру говорити поки зарано. Для залучення фінансування кінопроект спочатку буде подано на національні та іноземні пітчинги, можливі спільні зйомки з іншими країнами.

“Це практично новий продукт і наше завдання створити сценарій, біблію персонажів, створити тизер і відео презентацію, щоб цей проект мав подальшу перспективу на конкурсах, пітчингах і форумах”, – зазначив генеральний продюсер проєкту Олександр Дріз.

Якщо всі стадії кінопректу будуть успішно реалізовані, то зйомки повнометражного фільму “Вдова Конашевича” розпочнуть у другій половині 2022 року.

Фото: Київ ТБ