Під будівлею міськради мітингувальники вимагають виконати взяті за меморандумом зобов’язання щодо гарантування добудови житлових комплексів "Еврика", "Патріотика" та "Патріотика на озерах".

Про це йшлось йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Мітингувальники вимагають КМДА посприяти виконання меморандуму щодо гарантування добудови житлових комплексів “Еврика”, “Патріотика” та “Патріотика на озерах”.

Мова йде про 39 будинків збанкрутілого банку “Аркада”, який зупинив будівництво трьох житлових масивів у Києві (“Патріотика”, “Еврика”, “Патріотика на озерах”), у спорудження квартир яких вклали кошти понад 12 тис. громадян.

Даний меморандум весною підписали Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України, Національний банк України та Київська міська державна адміністрація, а також компанія Столиця Груп, але їхня добудова так і не почалась.

Мітингувальники продовжать свій маршрут до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, де сьогодні о 14:40 має відбутись ще одне засідання по справі оренди земельної ділянки, де має відбуватися будівництво.

Відповідно до меморандуму, компанія “Столиця Груп” Владислави Молчанової має збудувати на об’єкті “Осокорки-Центральні” житлові комплекси та за частину цих коштів добудувати три житлові комплекси “Аркади”.

“176 гектарів це єдина можливість покриття дефіциту по нашим об’єктам. Тобто добудувати 39 будинків можливо виключно, якщо забудувати ту територію і 10% площі передавати на будівництво наших об’єктів. Це визначено меморандумом і сьогодні Київрада блокує продовження договорів оренди по цих ділянках. Вони закінчились у 2020 році, розпочались суди та вони досі тривають”, – розповів представник інвесторів Віталій Щербаков.

Наразі відбуваються суди по справі передачі земельних ділянок де має відбуватись будівництво комплексів. Люди просять, щоб депутати міської ради розв’язали це питання, продовжили договір з оренди земельних ділянок, і  надали землю на будівництво.

Як повідомила Київська міська прокуратура на своїй Фейсбук-сторінці, ексголова правління банку “Аркада” та 8 співучасників постануть перед судом.

Столична прокуратура повідомила про завершення досудового розслідування щодо Аркади. У відомстві скеровали до суду обвинувальний акт відносно ексголови правління «Аркади» та 8 співучасників за фактом привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва у сумі 72 млн гривень.

За даними прокуратури голова правління банку разом зі своїми спільниками розробив та реалізував схему привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика», управителем яких є «Аркада». Своїми умисними протиправними діями учасники організованої групи за сприяння пособників – керівників підконтрольних товариств заподіяли майнову шкоду «Аркаді» на загальну суму 72 млн гривень.

Нагадаємо, 25 серпня 2020 року правління НБУ ухвалило рішення про віднесення банку “Аркада” до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Фтоо: скріншот