А архіві зібрані понад 1600 інтерв'ю різної тематики, зараз доступні перші 100 записів.

Презентація он-лайн-ресурсу «Архів усної історії» відбулась 31 березня, повідомляє  Український інститут національної пам’яті.

Архів, який можна знати за онлайн-адресою ui.uinp.gov.ua,  містить свідчення про різні події новітньої історії, зокрема Революцію гідності та сучасну російсько-українську війну. Збір цих матеріалів інститут розпочав навесні 2014 року. За сім років вдалося зібрати в архіві понад 1600 інтерв’ю різної тематики, в тому числі записів, здійснених іншими установами, організаціями та приватними дослідниками й переданих інституту для зберігання та оприлюднення.

Наразі на ресурсі у вільному доступі представлені перші 100 записів. Онлайн-колекція буде постійно поповнюватися.

«Ця платформа стане в нагоді фахівцям, які працюють з історією, зокрема з методом усної історії, а також журналістам і всім, хто цікавиться нещодавнім минулим», – зазначив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Ініціатива саме онлайн-архіву усної історії з’явилася, коли стало зрозуміло: свідчень вдається фіксувати більше, ніж можливо оприлюднити в межах тематичних видавничих проектів інституту.

Голова Української асоціації усної історії Гелінада Грінченко заявила, що з точки зору методології усної історії в Архіві все витримано дуже якісно. Особливо вона відзначила, що онлайн-ресурс приділяє увагу не лише тим, хто ділиться свідченнями, а й тим, хто їх фіксує.

«Ми вступили в епоху запису свідчень про події, які ще тривають і невідомо, коли закінчаться. У світовій практиці це називається усною історією кризових часів. Коли ми записуємо ці події, постаємо перед зовсім іншими викликами. І тут я наголошую на ролі інтерв’юера, який також переживає ці події», – сказала професорка.

Наразі партнерами Українського інституту у створенні та наповненні онлайн-архіву усної історії є Фонд збереження історії Майдану, Національний музей Революції гідності, Архів національної пам’яті, Українська асоціація усної історії, Центр дослідження визвольного руху, Центр усної історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Інститут нацпам’яті також запрошує всіх зацікавлених до партнерства.

Нагадаємо, нещодавно ми писали, що у шкільних підручниках з історії для 9 та 10 класів знайшли мапу України без Криму.