Поляк Марек Сіеранта переїхав із Варшави до української столиці 7 років тому й розповів про «плюси» та «мінуси» життя в Києві.

На телеканалі «Київ» у програмі «Київ. NewsRoom» стартує новий спецпроект «Київ Європейський», у якому журналісти будуть розповідати про європейців, які переїхали до столиці України.

Першим героєм проекту став поляк Марек Сіеранта. Він вперше побував в Україні ще у 90-х роках, коли приїздив із Польщі до українського Львова. Вже тоді чоловікові дуже сподобалося в Україні, а львів’яни навіть не зрозуміли, що Марек – іноземець.

«Львів’яни, як почали мене слухати, то дивувались дуже і казали: чуєш, ну ти наш, ну ми ніяк не можемо зрозуміти звідки ти? Ніби й не з Волині, не з Полісся, не гуцул і не лемко – то звідки ж ти, хлопець, узявся», – розповідає Марек.

За своє життя Марек спробував безліч різних професій. Працював журналістом, продюсером, політологом і навіть збирачем яблук. Але саме журналістська робота ще сім років тому привела його до України.

«Добре пам’ятаю, шо приїхав влітку. Було дуже спекотно і якраз почалася війна», – згадує чоловік.

Тоді його найперше вразила простота та щирість українців. Марек вважає, що в цьому і є найголовніші відмінності між українцями та поляками.

«Коли дізнаються, що я іноземець: запросять додому, візьмуть за руку й усе покажуть. Українці – більш душевні друзі ніж поляки, які, моментами, є дуже холодні», – розповідає Марек.

У Києві йому подобається практично все, але найбільше – річка Дніпро. Марек порівнює  її з Амазонкою.

«Без Дніпра я Київ не уявляю. Як дивлюся на Дніпро зверху, то річка виглядає, як Амазонка», – додає чоловік.

Наразі поляк вже одружений із українкою Інною, із якою вони разом живуть у Києві. Тож сім’я – ще одна вагома причина, через яку Марек полюбив українське життя. Але визнає, що все одно дуже сумує за своєю Батьківщино.

«Я не можу сказати, де я буду завтра. Я не думаю про те, що буду робити за 10 років, у якій буду державі», – зазначає він.

Фото: скріншот