Майстер-клас та екскурсію організував київський центр соціальної професійної та трудової реабілітації для осіб з інвалідністю.

На майстер-клас запросили всесвітньо відомого українського екскурсовода. Почали екскурсію біля Золотих воріт, а закінчили аж біля Старокиївської гори. Про це йшлося в сюжеті програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Екскурсію для осіб з інвалідністю провів чернігівський гід з німецьким походженням Ервін Міден. Він то називав Золоті Ворота давньоруським європарканом, то пародіював розмову київських князів. “Бо якщо б не княгиня Ольга, яка б уміла зажигать, то вся династія рюриковичів пішла б у небуття як правителі нашої території”, – додав гід. На одній із зупинок екскурсію зустрічала і справжня княгиня Ольга, яка пропонувала відчинити Золоті ворота ключем, який чомусь не прийняли у ломбарді.

Екскурсовода, який проводив екскурсію у манері стендапу запросили для гарного настрою підопічних реабілітаційного центру для людей з інвалідністю. “Я завжди радий допомогти людям, які готові посміятися. Я знаю, що тут люблять сміятися, тому я сподіваюся, ми дійдемо до кінця і хоч люди трошки, але посміються”, – розказав Ервін Міден.

За словами керівників центру реабілітації, екскурсовод мав надихнути осіб з інвалідністю опанувати професію гіда. “Чим є приваблива професія екскурсовода? А саме тим, що можна виділяти певну частину робочого часу, тобто це не повний робочий день, формувати день як тобі зручно, як тобі комфортно і найголовніше, що екскурсовод є автором своїх екскурсій, він сам може планувати тексти, планувати те, що він хоче людям сказати”, – зазначила Оксана Вербовська, директорка Київського центру реабілітації.

Для тих, хто справді зацікавився професією обіцяють влаштувати курси і працевлаштувати випускників тренінгу. До навчання будуть залучатися професійні гіди – в тому числі Ервіна. Але поки учасники екскурсії не лише насміялися від душі, але й згадали історію. “Здається в наш час це найбільш ефективний спосіб подачі інформації. Люди стали мало цікавитися історією, а ось така от подача кумедна, дотепно про серйозне воно доходить і заходить”, – прокоментувала учасниця екскурсії Тетяна.

В реабілітаційному центрі обіцяють створити ще екскурсії та запросити нових цікавих гідів.

Фото: Київ ТБ