Скульптура може бути у вигляді фонтану.

Про це в ефірі “Радіо НВ” сказав шеф-кухар Євген Клопотенко – ініціатор створення пам’ятника борщу у Києві.

«Коли я почав говорити про пам’ятник борщу, всі подумали, що я просто поставлю тарілку борщу десь на Майдані і все. Це якось так смішно. Насправді борщ повинен символізувати]єднання в першу чергу і сімейні цінності, адже це найголовніше, що є. Цей пам’ятник повинен не вириватися з контексту, він має прикрашати місто, це має бути креативне рішення. І це буде щось сучасне, щоб не було соромно містянам Києва та тим, хто прийде на нього дивитися», — розповів Клопотенко.

Нагадав, що у Києві тим часом оголошують конкурс на кращий ескіз пам’ятника борщу, аби архітектори та скульптори подавали свої заявки. Конкурс проєктів серед професійних скульпторів стартує вже за кілька днів. Переможця обиратиме комісія — представники Київської міської державної адміністрації, бізнесу та команди Клопотенка. Як запевняє шеф-кухар, проголосувати зможуть і кияни. Пам’ятник будуватимуть за гроші приватних осіб.

«Я б хотів щось зробити таке, щоб можна було взаємодіяти з ним. Тому одне із рішень — фонтан зробити, чому ні? Щось цікаве повинно бути. Щоб хотілося взяти якийсь шматочок, поїсти або, можливо, понюхати аромат домашнього борщу. Ти приходиш до пам’ятнику, вдихнув, і такий: «Ой, як круто!» — поділився своїми ідеями Клопотенко.

Тим часом кияни вже запропонували свої локації, де можна було би втсановити пам’ятник борщу:

  • на Житньому ринку
  • на Бессарабському ринку
  • на Контрактовій площі
  • у парку Шевченка
  • поблизу Арки Дружби народів.

Надалі кияни ж братимуть участь у визначенні скульпторів-переможців кращого проєкту пам’ятника українському борщу.

Фото: Фейсбук