Виявилось, «інгаляції» над картоплею можуть спричинити опіки, підвищення температури, набряки та різного роду ускладнення.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

У повідомленні зазначили, що багатьом знайома ситуація, коли батьки відварювали картоплю, садили дитину над нею та змушували дихати паром. Для «кращого» ефекту треба було ще накритися рушником чи покривалом. У такий спосіб ніби можна ефективно боротись із кашлем та швидко вилікувати застуду. Але насправді таким народним методом можна сильно нашкодити здоров’ю.

Зокрема, «інгаляції» над паром картоплі з’явилися не на порожньому місці. Адже сухе повітря спричиняє відчуття дискомфорту під час застуди, оскільки сильно подразнює слизові оболонки носоглотки. “Зволожене повітря вилікувати застуду не зможе, а ось полегшити симптоми — цілком. Але для цього потрібно користуватися зволожувачем повітря, а не експериментувати із диханням над картоплею, і то лише за умови, якщо у вашому помешканні повітря сухе”, – зазначили у МОЗ.

Крім того, дихання гарячою парою може призвести до термічних опіків не лише шкіри, а й дихальних шляхів, слизових носа та рота. Особливу небезпеку це становить для ніжної шкіри дітей. Також, дитина може скинути ємність із гарячою рідиною на себе — тоді доведеться вже боротися з опіками.

У МОЗ зауважили, що не рекомендується дихати гарячою парою людям із високою температурою тіла. Адже це може призвести до ще більшого підвищення температури та навіть втрати свідомості через перегрів. До того ж дихання над гарячою картоплею посилює набряк слизової горла.

У міністерстві пояснили, що пара не може усунути запалення, вона, навпаки, посилює його. “Такі «інгаляції» дають поштовх поширенню запалення на сусідні тканини. Як наслідок, можуть виникнути ускладнення: гайморит, отит, лімфаденіт. Також «інгаляції» картоплею становлять небезпеку для людей, які мають високий кров’яний тиск, серцево-судинні захворювання, кровотечі з носа. Вплив гарячої пари може ускладнити стан здоров’я таких людей”, – наголосили у відомстві.

Тому у МОЗ закликали, не займатися самолікуванням і одразу ж звертатися до лікаря.

Фото: pixabay