Тривають роботи з усунення несправностей.

У ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств, тимчасово недоступний сайт держпослуг «Дія». Про це повідомляють урядові сайти та сторінки у соцмережах.

Зокрема, у Міносвіти повідомили, що у зв’язку з глобальною атакою у ніч з 13 на 14 січня 2022 року офіційний сайт міністерства тимчасово не працює.

У відомстві закликали користуватися іншими ресурсами, зокрема офіційними сторінками міністерств у соцмережах.

Повідомляється, що наразі тривають роботи з усунення несправності, а також працює кіберполіція. Про це повідомляє речник МЗС Олег Ніколенко.

Зокрема, не працює сайт Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Мінізахисту довкілля та Держказначейства.

Крім того, на стартовій сторінці МЗС українською, російською та польською мовами можна побачити повідомлення про те, що особисті дані українців нібито будуть «у загальному доступі» в мережі.

«Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі» — йдеться в повідомленні.

Також не працює сайт держпослуг «Дія», проте проблем із роботою застосунку «Дія» немає.

Служба безпеки України повідомила, що розслідує хакерську атаку. Про це повідомила прес-служба.

«На головній сторінці цих сайтів було розміщено повідомлення провокаційного характеру. При цьому контент сайтів не було змінено, а витоку персональних даних, за попередньою інформацією, — не відбулося», — зазначають в СБУ.

Новина буде доповнюватися.

Фото: Unsplasg