Інформацію про локдаун в Києві з 15 вересня спростував глава столичної Держпродпотребслужби Олег Рубан.

Видання УНН повідомило з посиланням на анонімне джерело що буцімто Київ готується до запровадження жорстких обмежень з 15 вересня. Обмежувальні заходи начебто будуть стосуватися як роботи приватного сектору надання послуг: кафе, ресторанів, салонів краси та інших закладів, так і системи громадського транспорту, зокрема і метрополітену, користування яким буде обмежене через систему “Київ Цифровий”.

“Усім сказали готуватися на 15 вересня, у них (Кабінету міністрів — ред.) є ще півтора тижні до введення, будуть стежити за динамікою росту кількості хворих на коронавірус і вже від цієї статистики будуть вирішувати, наскільки жорстким буде локдаун. Знаю, що торкнеться громадського транспорту”, — наводить цитату співрозмовника агентство.

Введення жорстких карантинних обмежень можливе за умови, якщо столиця потрапить у жовту або червону зону карантину. Про це в коментарі Сегодня заявив глава столичної Держпродпотребслужби Олег Рубан.

За його словами, посилення карантину і введення всіх протиепідемічних обмежень у Києві можливе, якщо столиця через зростання числа заражень і госпіталізацій перейде в жовту зону карантину.

Олег Рубан запевнив, що захворюваність на COVID-19 у Києві повністю контрольована, а влада розглядає всі сценарії розвитку подій.

Глава Держпродпотребслужби Києва також спростував інформацію про те, що з 15 вересня буде введений локдаун, який вплине на роботу громадського транспорту.

“Це недостовірна інформація (локдаун у Києві з 15 вересня — ред.). Таке рішення може прийняти тільки Наукова рада або МОЗ. Також обмеження поки не торкнуться транспорту. Вони можливі лише в тому випадку, якщо місто потрапить у червону зону, але поки таких перспектив у Києва немає”, — продовжив Олег Рубан у спілкуванні з журналістами.

Чиновник також попередив, що з 6 вересня в Києві будуть працювати 10 груп, які відповідають за контроль протиепідеміологічного режиму. За словами Олега Рубана, фахівці будуть навідуватися в школи, вищі навчальні заклади, гуртожитки та інші місця масового скупчення людей.

“Це ті вимоги, які необхідно дотримуватися в карантин у зеленій зоні: безпечна дистанція, носіння масок і дезінфекція рук”, — резюмував він у коментарі журналістам.

Наразі у Києві триває процес реєстрації для отримання спецперепусток для користування громадським транспортом у період локдауну. Цього разу очікується, що система перепусток буде прив’язана до транспортних карт, а також “Карти киянина”.

Водночас головний санітарний лікар Ігор Кузін ще наприкінці серпня давав прогноз, що загальноукраїнський локдаун може бути запроваджений у листопаді.

Фото: піксабей