Так, індійську вакцину Covishield можна замінити корейською SK Bioscience.

Такі рекомендації МОЗ України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).

Так, люди, які зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можуть робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках.

Зокрема, для другого щеплення може бути використана вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), оскільки є ідентичною за складом та технологіями виготовлення. Обидві вакцини не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними, пояснили науковці.

Водночас експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними.

Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність та вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення“, – вказано у повідомленні.

МОЗ гарантує, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості та доступною.

Нещодавно МОЗ збільшив інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відповідно, щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19 повинно розпочатись не раніше ніж в середині травня для осіб, які були щеплені в Україні першими.

Також Україна очікує в квітні на отримання у межах глобальної ініціативи COVAX 360 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca у Південній Кореї. Тим часом уряд Індії призупинив експорт вакцини AstraZeneca/Covishield, щоб задовольнити внутрішній попит.

Фото: КМДА