80-річна пенсіонерка мешкає в трикімнатній квартирі, однак вона зовсім не може в ній пересуватися та доглядати за собою.

Про це розповіли в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

До телеканалу «Київ» звернулися небайдужі сусіди, які розповіли про літню жінку, яка мешкає сама, майже не їсть та постійно в гематомах через часті падіння. Як з’ясувалося – вона має дорослого сина, який раніше працював в Обласній Раді, однак він зовсім не піклується про свою матусю.

Тетяна Михайлівна, якій вже 80 років, мешкає на Виноградарі, за адресою пр-т Гонгадзе, 20Б.

У минулому вона – лікар, однак зараз сама потребує медичної допомоги. Сусіди кажуть, що в жінки проблеми з тазостегновим суглобом, а також, ймовірно, хвороба Альцгеймера. Наразі пенсіонерка не може пересуватися навіть на милицях, а ще погано бачить, тому й постійно падає на підлогу.

Знімальна група телеканалу «Київ» була в гостях у Тетяни Михайлівни. У квартирі – жахливі умови для проживання. Жінка голодна, боса і в одягу, від якого тхне людськими екскрементами.

Тетяна Михайлівна просила в журналістів їжі та води. На відео можна побачити, як пенсіонерка жадібно намагається втамувати спрагу, тремтячими руками тримаючи чашку. Зазвичай її підгодовують усім під’їздом.

До слова, у квартирі немає жодних комунікацій – ні світла, ні води, ні газу.

На кухні в старенької все в плісняві та брудне, однак у підрамнику стоїть світлина, бережно обгорнута в поліетилен. На ній – син Тетяни Михайлівни. Жінка пам’ятає, що він працює на високих держпосадах. Також знімальній групі вона показала візитівки та посвідчення з Облради на ім’я Кондратова Михайла Михайловича.

Журналісти телеканалу «Київ» зв’язалися з цим чоловіком. Він підтвердив, що Тетяна Михайлівна – це його мати. Однак запевнив, що раз у тиждень їздить до неї та годує.

«По-іншому не виходить», – розповів син пані Тетяни.

За словами мешканців будинку, чоловік не був у матері вже понад рік. Окрім цього, забрав у неї пенсійну картку. Дехто припускає, що він лише чекає смерті пані Тетяни, аби забрати собі її квартиру.

Сусіди розповідають, що стан Тетяни Михайлівни погіршується. До неї неодноразово намагалися викликати швидку та соціальні служби району, але ніхто так і не приїхав.

Знімальна група телеканалу «Київ» все ж змогла викликати бригаду ЕМД та працівників соцслужби. Тоді Тетяну Михайлівну госпіталізували та почали готувати документи для оформлення її можливого перебування в будинку-інтернаті.

Однак на цьому історія не завершилася. За декілька днів після того, як жінку поклали в лікарню, у ситуацію втрутився син. Про це розповіли в ефірі програми «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

На 4 день після госпіталізації Тетяни Михайлівни її син приїхав у лікарню, написав відповідну заяву та забрав звідти матір. При чому лікарі тоді пояснювали, що цього краще не робити, адже жінка вже почала проходити потрібний для неї курс лікування.

Попри слова медиків, чоловік все ж забрав пані Тетяну та запевнив, що відвезе її до спеціального будинку для літніх людей. Син старенької повідомив медикам назву закладу, у який обіцяв прилаштувати жінку. Журналісти телеканалу «Київ» телефонували туди, однак ні того, ні наступного дня, Тетяну Михайлівну до спеціальної установи не привозили.

Як надалі розвиватиметься ситуація – невідомо. Однак у ефірі телеканалу «Київ» розповіли, що в столиці в будь-кого є можливість звернутися до Департаменту соціального захисту КМДА, відділи якого є в кожному районі Києва. Працівники цих спецслужб беруть на облік людину, яка потребує допомоги, та надають їй усе, що необхідно. Це може бути й безкоштовна доставка обідів, й індивідуальна медична допомога.

Фото: скріншот