Злочини скоєні в 17 селах регіону.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch зібрала факти про страти та катування українців під час російської окупації в Київській та Чернігівській областях. Про це повідомляє офіційний сайт.

Ідеться про злочини, скоєні в 17 селах і невеликих містах Київської та Чернігівської областей.

«Розслідувано 22 випадки страт, девʼять незаконних убивств, шість можливих насильницьких зникнень і сім випадків катувань. 21 мирний житель описав незаконне увʼязнення в нелюдських і принизливих умовах», — ідеться у звіті.

В одному із 22 новозадокументованих убивств у Київській області одна з очевидиць розповіла, що знаходилася вдома 19 березня, коли солдати рф затримали її сина, 45-річного Ігоря Саврана, після того, як знайшли його стару військову шинель. 31 березня, наступного дня після виведення російських військ, жінка знайшла тіло свого сина в сараї приблизно за 100 метрів від свого будинку.

Свідки також розповіли, що російські війська протягом кількох днів чи тижнів утримували їх у брудних та задушливих умовах у таких місцях, як підвал школи, приміщення на заводі з виробництва вікон та яма у котельні, з невеликою кількістю їжі або без неї, з недостатньою кількістю води та без доступу до туалетів. У одному з сіл російські сили утримували понад 350 жителів села, у тому числі не менше 70 дітей, у тому числі 5 немовлят, у підвалі школи протягом 28 днів.

«За тиждень всі сильно кашляли. Майже всі діти мали високу температуру, спазми від кашлю і блювоту» — розповіли свідки. Десять людей похилого віку загинули.

У Димері російські сили утримували кілька десятків людей із зав’язаними очима та скутими стяжками наручниками протягом кількох тижнів у приміщенні площею 40 квадратних метрів на міському віконному заводі з невеликою кількістю їжі та води та відрами замість туалетів.

Х’юман Райтс Вотч задокументувала сім випадків тортур, коли російські військовослужбовці били затриманих, застосовували електрошок або інсценували страту, щоб змусити їх надати інформацію.

«Вони приставили гвинтівку до моєї голови, зарядили її, і я почув три постріли», – розповів один із чоловіків, якому вдалося вижити.

«Ці зловживання щодо цивільних осіб є очевидними військовими злочинами, які мають бути негайно та неупереджено розслідувані та належним чином притягнуті до відповідальності» — сказав Георгій Гогія, заступник директора Хьюман Райтс Вотч по Європі та Центральній Азії.

Нагадаємо, днями журналісти показали обличчя командирів рф, які звірствували на Київщині.

Фото: Фейсбук