Наразі між істориками виникають суперечки щодо точно місця хрещення Київської Русі-України.

Про плани щодо святкування річниці Хрещення Русі поблизу річки Почайна розповів Георгій Коваленко, священик Православної Церкви України, ректор Відкритого Православного університету Святої Софії-Премудрості, передає Укрінформ.

Священик розказував про заходи, що відбулися в столиці 27 та 28 липня з нагоди 1033-ї річниці Хрещення Київської Русі-України. Зокрема наголосив, що ПЦУ не оголошувала загальнонаціонального зібрання в Києві – кожна єпархія святкує у себе, хоча всі архієреї прибули на свято.

«Сьогодні зранку був на Почайні, освячував воду у тій річці, в якій якраз було хрещення Русі. Ми були там з ініціативною групою, яка вже декілька років поспіль фактично відроджувала річку, повернула її на карти, домоглася перейменування станції метро, яка нині називається “Почайна”. Ми сьогодні на озері Йорданському о 7:00, під рясним благословенним дощем, і біля метро “Почайна”, де є русло Почайни, молилися й освячували воду, тому що це та річка, в якій хрестили киян. А після того піднялися нагору, щоб взяти участь у молитві», – розповів Георгій Коваленко.

За словами священика, між метро «Почайна» та комплексом «Блокбастер», де зберігся невеличкий шматочок історичної річки, планується облаштувати парк. Після того, як там таки з’явиться зона відпочинку, представники ПЦУ святкуватимуть Хрещення Русі й біля річки Почайна.

«Коли там буде облаштовано парк, ми матимемо можливість не тільки на Володимирській гірці прославляти князя Володимира і хрещення Руси, а й спускатися до тієї річки, де це відбулося. Я думаю, що треба додавати, створювати нові традиції», – наголосив Георгій Коваленко.

До слова, у програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» історик Михайло Кальницький розповів, що в історії є версія щодо того, що хрещення Русі відбувалося таки в річці Почайна. Однак це питання є спірним серед науковців – починаючи з 17 сторіччя.

«За князя Володимира могла бути інша конфігурація річки Почайна та інший шлях до Хрещення. Мені особисто здається, що ця річка тоді була практично використовуваною. Там були й пристані для київських суден, й, скоріш за все, туди потрапляли відходи. Тому, можливо, для Хрещення справді було зручніше переходити через містки (які, ймовірно, були) Почайну й діставатися до чистого Дніпра, як запевняє літопис», – зазначив києвознавець.

Водночас пан Михайло запевнив, що для того, щоб точно зрозуміти, де саме відбувалося хрещення – потрібно зробити ще декілька великих досліджень.

Фото: projector