Проблема особливо турбує айтішників, які працюють за кордоном.

Стало відомо, як Нацбанк відреагував на прохання IT-спільноти переглянути режим валютного курсу. Під час онлайн-зустрічі з журналістами Андрій Яворський, SVP of Strategy and Technology у компанії GlobalLogic, розповів про результати зустрічі експортного бізнесу з керівництвом НБУ — його слова наводить Liga.net.

Ми висловили побоювання, що ця ситуація несправедлива. Насамперед щодо людей, які працюють в IT-індустрії. IT-спеціалісти опинилися в ситуації, коли їм доводиться отримувати свої компенсації за заниженим курсом, а сплачувати послуги – особливо, якщо йдеться про тих, хто за кордоном, – за комерційним, який на 20-30 відсотків вище“, – сказав Яворський.

На його думку, це може призвести до того, що люди можуть віддати перевагу тому, щоб вести свої послуги поза податковим полем України або приймати оплату в крипті.

Натомість у НБУ їм пояснили, що єдиного хорошого виходу немає.

На сьогодні встановлено певний консенсус. Ймовірно, НБУ зміг якимось чином вплинути на комерційні банки і курси списання навіть після цієї постанови не пішли у захмарні величини“, – каже Яворський.

За його словами, люди, які сплачували послуги за кордоном, розповіли, що різниця в курсі зараз становить 1,5 – 2 грн.

Топ-менеджер зазначив, що штучно занижений курс також б’є по податкових надходженнях. Гроші, які приходять в Україну, – експортні – продаються за зниженим курсом. Якби курс був вільний, податків теж платили б більше.

Фото: Фейсбук