На цьому місці за адресою проспект Перемоги, 50-А розташований сквер «Слава танкістам» і там взимку п'очалося будівництво хмарочоса.

Про наміри міста щодо викупу ділянки повідомив мер Києва Віталій Кличко на початку нинішнього пленарного засідання Київради.

«Давайте сьогодні ефективно попрацюємо. Ухвалимо важливі для міста та киян рішення. Зокрема, закликаю депутатів підтримати проект рішення про викуп земельної ділянки на проспекті Перемоги, 50-А – біля танку. Щоб упередити скандальне будівництво, проти якого виступають активісти і чимало киян», – сказав мер Києва.

Зокрема, йдеться про будівництво ЖК 50 Avenue, яку ще у 2020 році почала компанія «Ексон Прем’єр Шулявська», яку інвестує ізраїльська компанія. Спочатку планувалося звести тут будівлю на 24 поверхи. А на сайті Ukraine Israel Real Estate Marketing, на якому вже продають квартири в ЖК 50 Avenue, повідомлялося про 39 поверхів.

Kyiv Media

Територія будівництва розташувалась на площі перед будівлею держвидавництва «Преса України», а також тут розташований сквер «Слава танкістам».

ДОПОВНЕННЯ:

Пропозицію щодо викупу земельної ділянки на Шулявці площею 0,311 га таки підтримали 82 депутати на пленарному засіданні Київської міської ради 10 червня.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, цим рішенням міська влада врегулює містобудівну діяльність, адже власник ТОВ «Шулявка» не використав земельну ділянку за цільовим призначенням та своєчасно не забезпечив благоустрій зеленої зони.

«Із 2014 року зазначена земельна ділянка перебуває у приватній власності. Водночас намагання її освоєння викликає значний суспільний резонанс серед членів територіальної громади Києва, оскільки забудова частково планується на території зелених насаджень загального користування. Окрім того, дозвільні документи на будівництво у власника відсутні», – сказав Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови підкреслив, що прийняття цього рішення не є втручанням міста у мирне володіння майном із огляду на те, що викуп земельної ділянки для суспільних потреб відбуватиметься винятково з волі власника земельної ділянки.

Він додав, що з моменту набуття права власності на земельну ділянку із цільовим призначенням для будівництва, експлуатації та обслуговування торгово-офісного комплексу з рестораном швидкого харчування та благоустроєм і озелененням скверу жодних будівельних робіт не відбувалось. Тому міська влада викупить цю земельну ділянку для створення міського парку.

Так, для облаштування сучасного парку на цьому місці Київраді необхідно зробити наступне:

  • у встановленому законом порядку письмово повідомити ТОВ «Шулявка» про викуп земельної ділянки, у тому числі надання інших земельних ділянок замість відчужених, для створення нового міського парку;
  • забезпечити проведення експертної грошової оцінки території;
  • рецензувати звіт із експертної грошової оцінки;
  • надати пропозиції щодо викупу земельної ділянки;
  • підготувати та подати проект рішення про затвердження викупної ціни земельної ділянки Київській міській раді.

Фото: Фейсбук