Пухлина заважала дитині понад 10 років.

Про це повідомили у НДСЛ “Охматдит”.

Kyiv Media

У повідомленні зазначили, що завдяки спільній роботі нейрохірурга та офтальмолога вдалось зберегти зір та око дитини. Око дівчинки раптово збільшилося, коли їй було 5. Відтоді Ліза з мамою оббивала пороги лікарень, а одна з клінік навіть виставила величезний рахунок за операцію.

Лікарі ставили різні діагнози, і навіть підозрювали пухлину мозку. Згодом з’ясували, що це величезна пухлина за оком в орбіті, що понад 10 років заважала повноцінному життю Лізи. Око сльозилося, падав зір, а діти часто насміхались з дівчинки. Річ у тім, що величезна пухлина в орбіті за очним яблуком поширилася в скроневу долю головного мозку. Вона була ніби «спаяна» із зоровим нервом і м’язами ока та сильно видавлювала очне яблуко Лізи. Це створювало візуальну дисгармонію та завдавало шкоди здоров’ю дитини.

Kyiv Media

Операція  тривала 4 години. Провідні спеціалісти клініки, нейрохірург Павло Плавський та дитячий лікар-офтальмолог Леся Лисиця вирішили зробити доступ з боку головного мозку. Спеціалістам вдалося видалити більшу частину пухлини та зберегти функцію та м’язи ока.

Kyiv Media

Окрім того, досягли й косметичного ефекту: після операції око з часом прийме нормальне положення та виглядатиме так, ніби й не було всіх цих проблем. Проте попереду реабілітація та відновлення функціонування м’язів ока, після чого буде визначено необхідність подальших оперативних втручань.

Фото: Фейсбук