Хірургічні операції безоплатні для пацієнта та покриваються завдяки програмі медичних гарантій. Так само програма покриє й усі супутні медичні послуги.

Про це інформує директорка Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентина Гінзбург з посиланням на Національну службу здоров’я України (НСЗУ).

Вона запевнила, що попри активну фазу війни кияни отримують усю необхідну медичну допомогу. Не є винятком і хірургічні втручання – планові та екстрені.

“Щодо ургентної допомоги: її пацієнту в невідкладному стані безкоштовно нададуть без направлення лікаря. Коли йдеться про планові операції, необхідно розуміти, на яку саму безоплатну меддопомогу можна розраховувати”, – повідомила директорка Департаменту.

Як зазначила Валентина Гінзбург, безоплатна планова хірургічна допомога надається винятково за направленням лікаря (сімейного, терапевта, педіатра) або лікуючого вузького спеціаліста. Із направленням людина може звернутися в будь-який заклад, що має договір із НСЗУ на пакети “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” або “Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня”. За інформацією НСЗУ, дізнатися контакти найближчого закладу можна за номером 16-77.

“Після первинного огляду лікаря визначається, що потрібно зробити перед проведенням операції. Призначаються додаткові обстеження, супутні аналізи (наприклад, крові і сечі), та дослідження (бактеріологічні, цитологічні, інструментальні). Усі ці передопераційні обстеження мають виконувати безкоштовно. Так само безкоштовними є анестезія і, власне, оперативне втручання. А також, у разі необхідності, – інтенсивна терапія і післяопераційний догляд та допомога, яких потребує пацієнт”, – розповіла Валентина Гінзбург.

Перевірити наявність ліків у конкретному закладі пацієнт може на сайті.

Як наголосила директорка Департаменту, якщо ж у закладі намагаються взяти гроші за те, що ви маєте отримати безкоштовно, звертайтеся насамперед до керівника установи, а в разі невирішення питання – до НСЗУ або на гарячу лінію Департаменту охорони здоров’я: 044-278-41-91.

Фото: Відкриті джерела