З номер забрали протитанкові їжаки, вибух віджеїнгу, аплікацію, коли летіло тіло душі.

Про це розповів директор гурту Микола Кучерявий.

За його словами, гурт стикнувся з політичною цензурою. Зокреам, хлопці не змогли представити патріотичну постановку.

“Євробачення” – конкурс, на якому є досить багато заборон. Спочатку наш номер мав досить сильний і чіткий вираз про війну в Україні та чіткий меседж. Але нам його заборонили, посилаючись на політизацію нашого номера, – пояснив Кучерявий.

Він наголосив, що організатори Євробачення кілька разів змінювали номер Kalush Orchestra через аполітичність конкурсу.

“У нас забрали протитанкові їжаки, вибух віджеїнгу, аплікацію, коли летіло тіло душі. Сказали, що це політика. Коли ми заявили зі сцени про Маріуполь і Азовсталь, відразу EBU зателефонувало до голови нашої делегації і поцікавилося, який меседж ми в цьому бачимо. Звісно, ми сказали, що не закликаємо до насилля, а закликаємо до допомоги. Тому Євробачення і вся Європа пішли нам назустріч і не дискваліфікували нас”, – розповів він.

Директор Kalush Orchestra додав, що колектив планує і далі розвиватися, допомогати Україні, збирати кошти, їздити по всьому світу і розповідати про війну.

“Культурний фронт не менш важливий, аніж військовий. І ми повинні нагадувати всьому світу і об’єднувати весь світ до перемоги. Є досить багато запитів щодо турне. Ми зараз повертаємось в Україну, привеземо перемогу туди, розіграємо кубок – і всі зібрані кошти з цього кубка Євробачення передамо на допомогу Україні”, – зауважив Микола Кучерявий.

Нагадаємо, гурт Kalush Orchestra після виступу на Євробаченні 2022 гурт Kalush Orchestra звернувся до міжнародної публіки із закликом врятувати Маріуполь та Азовсталь. Учасникам загрожувала дискваліфікація, оскільки конкурс вважається аполітичним. Проте організатори Євробачення сприйняли слова музикантів як заяву гуманіторного характеру. У результаті гурт Kalush Orchestra набрав 641 бал і приніс перемогу Україні.

Фото: Фейсбук