За словами чоловіка, із нього вимагали хабарі ще з другого дня перебування його дружини в лікарні.

Про це на своїй Facebook-сторінці написав Марко Мельник.

Киянин розповів про те, що в одному зі столичних пологових будинків із його родини вимагали чималий хабар.

«На фото конверти, у кожному з яких гроші для різних «фахівців» пологового будинку як «подяка наперед» і в сумах, заздалегідь озвучених лікарем», – зазначив Марко.

Чоловік наголосив, що зазвичай він відмовляється давати хабарі. Однак цього разу під загрозою могло бути життя його дружини та сина, тому «корупційна система тут, на жаль, взяла гору».

«На початку Інститут педіатрії, акушерства і гінекології в Києві, де народжувала моя дружина, здався нам цілком пристойним місцем. Але вже на другий день після оформлення я був глибоко і неприємно вражений», – написав Марко.

За словами чоловіка, йому почали натякати на особливу «вдячність» ще на другий день перебування його дружини в пологовому.

«Щоб принести ліки та їжу дружині, я мав пройти через «рецепцію», де завжди байдикували дві жінки літнього віку. Вони зустріли мене прокуреним голосом і фразою «Еее, куда?!». З мого вигляду мало бути очевидно, що я до вагітної дружини, бо, крім маски, мав на голові медичну шапку, одноразовий халат, рукавички і бахіли та сумку з продуктами з Новуса. Обмежень щодо відвідин не було, тому я спокійно пішов далі, але жіночки зупинили мене.

— Ви ж нє забудьтє нам на шоколадку дать, — сказала одна.

— Іншим разом, — відповів я.

Уже коли я виходив з будівлі, друга жінка з рецепції підійшла до мене й нагадала, що «всє, хто сюда пріходіт, обязатєльно оставляют нам ШТО-ТО». Я мовчки пішов до машини та поїхав у справах. Але це питання вони піднімали щодня і щоразу, коли я приходив і йшов з лікарні протягом тижнів», – розповів Марко Мельник.

Також чоловік додав про те, що харчування в цьому пологовому нагадувало їжу в пенітенціарних установах. Приміщення лікарні – застаріле, а ставлення лікарів до пацієнтів – недбале.

Марко розповів історію, як на його очах йшла та стогнала жінка, якій нещодавно зробили «кесарів розтин». Її направили медики з однієї палати в іншу, щоб та забрала звідти свої речі. Однак, за словами Марка, жодна з медсестер, які ходили коридором, не допомагали їй навіть пересуватись, не кажучи вже про те, щоб просто принести речі.

Також чоловік розповів, що породілей персонал змушував митись у палаті самостійно, та ще й холодною водою в умивальнику. Робочого ж душу з гарячою водою не було ані в палаті, ані на поверсі.

«Кульмінацією жахливості цього місця стала ситуація, коли наш акушер-гінеколог, глянувши в конверт, у який попросила покласти суму на наш розсуд для неї, побачила там сто доларів і кинула цей конверт моїй дружині назад зі словами: «Я за свою роботу отримую стільки, що це буде моїм подарунком для тебе». Невже після пологів моя дружина мало натерпілася, що ця істота вирішила додати їй стресу?» – наголосив Марко Мельник.

Окрім цього, чоловік зазначив, що будівля пологового була окремою картиною жаху. За словами Марка, балкони пологового наполовину зруйновані, на землі лежали шматки облицювальної плитки, стіни в тріщинах, довкола сміття і побиті пляшки, у сквері на території лікарні — звалище, а під будівлею щодня стояв спортивний Jaguar, можливо, одного з лікарів.

«Нешановані мною працівники ІПАГ! Якщо ви берете такі хабарі й не створюєте бодай елементарних умов для вагітних та породіль, тримаєте їх у палатах розміром з комору та аварійних будівлях — хто ви? Дайте відповідь собі: ви лікарі чи жадібні потвори. Невже неможливо офіційно оголосити вартість послуг і легально отримати гроші, надавши натомість якісне обслуговування і людські умови для мам і неповлят?» – обурився Марко.

Водночас киянин наголосив, що розповідає цю історію вже після того, як їхня родина отримала всі необіхдні документи для дитини. Так попросила його дружина.

До слова, з отриманням документів теж були проблеми. Родина Марка змогла їх отримати аж із третьої спроби. А «дитячий пакунок» їм ніхто не віддав і навіть не сказали, де його можна отримати.

«Документи, проте, ми все ж забрали. Пологи, на щастя, минули добре. Та кожного разу, коли я згадую про цей пологовий будинок, дружина починає плакати», – розповів Марко.

У коментарях до цієї історії кияни підтримують Марка та розповідають і свої історії, пов’язані з цим пологовим будинком.

Нагадаємо, нещодавно в приватному пологовому будинку Києва через халатність медиків померло місячне немовля.

Фото: pixabay