До слова, порушника карантинних обмежень може чекати штраф у розмірі до 34 тисяч гривень.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Наразі в столиці вже третій тиждень кияни їздять у громадському транспорті лише за спецперепустками, які видавали працівникам критично важливої інфраструктури. Однак у соцмережах дехто обурюється, що транспортом користуються набагато більше людей, ніж було видано перепусток. Водночас правоохоронці щоденно вилучають у киян фальшиві квитки для проїзду під час локдауну.

Журналістка телеканалу «Київ» поспілкувалася з паном Петром, представником Муніципальної варти, який контролює справжність перепусток у мешканців столиці.

«Із введенням додаткових обмежувальних заходів у столиці, кількість людей, яким необхідно потрапити на роботу, не зменшилася. Водночас не всі підприємства змогли забезпечити своїх працівників спецквитками. Відтак, чимало людей проходить до транспорту з підробними перепустками, які придбані зазвичай через інтернет. Фальшиві квитки зазвичай відрізняються якістю друку – це дуже легко виявити працівникам, які щоденно перевіряють спецперепустки», – розповів пан Петро.

Водночас представник Муніципальної варти пояснив, що оригінальний спецквиток має чіткий шрифт, увесь текст розташований пропорційно до розміру квитка, а основною ознакою справжності є блискуча голограма, що є навколо герба столиці.

«На фальшивих квитках голограма або відсутня взагалі, або виконана дуже неякісно. Останнім часом трапляється чимало перепусток, від яких голограма зовсім відклеюється внаслідок постійного використання. Трапляються й випадки, коли папір спецквитка має якусь перфорацію, інших відтінок друку, а букви в словах зміщені одна на одну», – зазначив представник Муніципальної варти.

Також пан Петро розповів, що вранці люди намагаються якнайшвидше показати свій квиток, щоб працівники не роздивилися. Однак правоохоронці відразу реагують на таку поведінку й у разі виявлення підробки – спецквитки вилучаються.

Окрім цього, представник Муніципальної варти закликав усіх киян, які натрапляють у соцмережах на людей, які продають фальшиві квитки, звертатися до поліції й у жодному разі не купувати підробку.

До слова, за збут та використання фальшивого спецквитка на порушника карантинних обмежень може чекати штраф у розмірі до 34 тисяч гривень. Якщо ж порушником виявиться державний посадовець – до 170 тисяч гривень

Фото: фейсбук