Нині вже подано майже півсотні проектів на 18 мільйонів гривень.

Депутати Київради підтримали поступове збільшення прогнозного обсягу Громадського бюджету-2022 до 200 мільйонів гривень. Про це у прямому ефірі програми «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ» розповів учасник робочої групи з питань Громадського бюджету Артем Стельмашов.

За його словами, надалі обсяг бюджету теж буде зростати, у 2023 році – до 220 мільйонів гривень. Загалом за 5 років впровадження програми місто виділило на неї 680 мільйонів: всього за цей час містяни подали більше 6,2 тисяч проектів на суму понад 4 мільярди гривень.

«Проекти дуже різні, вони поділяються на 10 різних категорій, в яких з наступного року можна буде голосувати, віддавши по 1 голосу в кожній з категорій… Найбільше перемагають проектів у категорії «освіта», ми розуміємо що тут великий вплив мають батьківські чатики. Ці проекти часто серед переможців, але можна подавати проекти з усього, головне знати свою цільову аудиторію і розрахувати кошторис» — каже Стельмашов.

Водночас, як повідомляє Facebook-сторінка КМДА, в Громадському бюджеті відтепер діють деякі нововведення.

У новому ГБ можна подавати проекти у двох категоріях: великі та малі проекти. Вартість малих  – від 100 до 999 тисяч гривень, великих – від 1 до 3 мільйонів гривень. Всього можна буде проголосувати за 10 проектів: кожен містянин зможе підтримати один найкращий, на його думку, проект у кожній із 10 тематик.

Крім того, лідер зареєстрованої в проекті команди зможе подати не більше 5 ініціатив; це має вирішити проблему, коли одна особа реєструє сотню проектів. Для уникнення конфлікту інтересів, учасники громадської бюджетної комісії тепер не зможуть бути лідерами чи членами команд проектів, що подаються у цьому році. Заборонено підкуп і політичну агітацію, також не можна дискредитувати інших учасників Громадського бюджету.

Наразі подано вже 49 проектів на майже 18 мільйонів гривень. Мінімальна кількість голосів підтримки, яку необхідно набрати проекту для виходу в наступний етап — 1 голос на кожну 1 тисячу гривень запланованого обсягу бюджетних видатків.

Проекти можна подавати до 24:00 11 березня 2021 року.

Фото: фейсбук